На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 04 березня 2016 року № 215 «Про проведення всеукраїнського експерименту з упровадження науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп», із метою реалізації Програми III (формувального) етапу Всеукраїнського експерименту з 20 по 22 вересня 2018 року в місті Чернівці відбулися навчання міжрегіональноїпедагогічної школи «Методичний вернісаж» за участю 63 педагогів із 10 областей України. Черкащину представляли 6 філологів, зокрема Вакуліна Людмила Миколаївна, вчитель української мови і літератури Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, та Кучеренко Ірина Петрівна, методист районного методичного кабінету відділу освіти Черкаської райдержадміністрації, учасники Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп».

        Цікаві тренінги, майстер-класи, воркшопи, педагогічні майстерні, презентації, практикуми – такі заходи спонукали до творчості, давали змогу перейняти досвід колег і поділитися власним.

        Робота в проекті триває, а знайомство з колегами із різних куточків України додає усім наснаги.

 

 

         В актовій залі Черкаської районної ради відбулась інструктивно-методична нарада вчителів предмета «Основи християнської етики».

         Захід був спрямований на підвищення рівня майстерності педагогічних працівників у діяльності щодо формування в учнів християнських цінностей.

         Учасники засідання заслухали звіт методиста районного методичного кабінету відділу освіти Колодіної Лариси Володимирівни щодо стану викладання предмета «Основи християнської етики» у минулому навчальному році. Було опрацьовано нормативні документи Міністерства освіти і науки України, уточнена правова база щодо викладання предметів духовно-морального спрямування.

         Під час круглого столу кожен учитель презентував досягнення результатів у морально-етичному вихованні свого навчального закладу. Вчитель Сагунівської ЗОШ І-ІІ ступенів Козак Ірина Валентинівна, поділилася власним досвідом щодо успішної реалізації родинної педагогіки. 

         У роботі засідання взяла участь Полупанова Валентина Анатоліївна, член Асоціації педагогів-християн Черкаської області, яка ознайомила присутніх із всеукраїнськими та обласними заходами, які спрямовані на поширення християнських цінностей у суспільстві.

         Учасники засідання оглянули виставку дидактичних новинок із предмета.

         Інструктивно-методична нарада  відбулася у форматі живого діалогу, в атмосфері педагогічної єдності та розуміння.

 

         На початок нового навчального року на базі Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 відбулися інструктивно-методичні наради вчителів предметів географії, економіки та суспільно-гуманітарного циклу.

         Методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна проаналізувала роботу районних методичних об’єднань: вчителів історії та правознавства над реалізацією методичної проблеми «Формування історичних компетенцій школярів в контексті національно-патріотичного виховання», вчителів географії та економіки - «Формування географічних компетенцій школярів у контексті національно-патріотичного виховання».

         У ході роботи проаналізовано результати моніторингу навчальних досягнень учнів із географії, історії, правознавства за результатами семестрових, річних оцінок за 2017-2018 навчальний рік, результати ДПА у формі ЗНО із історії України, географії, окреслено шляхи підвищення рівня навчальних досягнень учнів та належної підготовки до викладання означених предметів.

         Підведено підсумки участі вчителів у XXІІ обласній виставці передових педагогічних технологій «Інноваційний пошук освітян Черкащини», презентовано кращі навчально-методичні посібники та серії цифрових ресурсів.

         Учителі-предметники обговорили реалізацію ідей «Нової української школи», опрацювали нормативні документи, нові навчальні програми 10 класу, ознайомилися із планом роботи районних методичних об’єднань на 2018-2019 навчальний рік та визначили пріоритетні завдання на 2018-2019 навчальний рік.

          Нехай у новому навчальному році все вдається легко і просто!

 

       Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України, головна мета якої – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

       2018-2019 навчальний рік для вчителя початкових класів – це рік перебудови власної педагогічної діяльності, яка передбачає застосування новітніх методик та технологій, пошук та розробка навчальних матеріалів, які допоможуть молодшим школярам відчути радість та задоволення від освітнього процесу, і, найголовніше – впровадження реформи Нової української школи.

      На виконання наказів МОН України від 15 січня 2018 року № 34 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи», наказу управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 12 лютого 2018 року № 29 «Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти області для роботи в умовах Нової української школи» у серпні (21, 22, 23) та вересні  (15, 22) на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 (директор Самохотов А.О) відбулася перша та розпочалася друга очна сесія для 37 вчителів Черкаського району, які будуть працювати з учнями 1-х класів із 1 вересня 2019 року за новим Державним стандартом початкової освіти.

      Навчання відбувалося у формі семінарів-тренінгів, які проводила тренер-методист початкових класів районного методичного кабінету відділу освіти Лисенко С.В., яка пройшла спеціальну підготовку на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

      Під час проведення очної сесії тренер представила відеоролики, огляди-презентації, провела керовані лекції, що сприяло глибокому засвоєнню тем модулів: «Сучасний вчитель як провідник змін», «Зміст початкової освіти у вимірі сьогодення», розвитку креативності, компетентності, комунікабельності вчителів початкових класів.

       Учасники семінарів-тренінгів ознайомилися з концептуальними засадами Нової української школи, Державним стандартом початкової освіти, Модельними навчальними програмами, чинниками якісної сучасної освіти, новими професійними ролями і завданнями сучасного вчителя, особливостями розвитку дітей 6-7- річного віку та практикою проведення «ранкових зустрічей», організацією освітнього середовища в Новій українській школі у відповідності до рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

 

 

       11 вересня 2018 року на базі Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася інструктивно-методична нарада вчителів предмета «Захист Вітчизни» та «Основи медичних знань».

        Методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна проаналізувала роботу районного методичного об’єднання вчителів предмета «Захист Вітчизни» над реалізацією методичної проблеми «Удосконалення форм і методів військово-патріотичного виховання засобами особистісно зорієнтованих технологій на уроках та в позакласній діяльності».

      Підведено підсумки участі вчителів у конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів, презентовано кращі конкурсі роботи.

      Мавренкова Юлія Павлівна, педагог-організатор, та Черниш Микола Миколайович, викладач предмета «Захист Вітчизни» Будищенської ЗОШ І-ІІІ ст., презентували проект «Підготовка учнівської молоді до участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»)».

         Обговорено шляхи реалізації концепції проекту «Нова українська школа», опрацьовано нормативні документи, нові навчальні програми 10 класу. Учителі-предметники ознайомилися із планом роботи районного методичного об’єднання та визначили пріоритетні завдання на 2018-2019 навчальний рік.

         У роботі взяли участь працівники Черкаського об’єднаного міського військового комісаріату.

 

 

          На базі Черкаської обласної дитячої бібліотеки відбулась інструктивно-методична нарада вчителів предмета «Основи здоров’я» на тему: «Впровадження здоров’язбережувальних технологій у навчальний процес закладів загальної середньої освіти».

         Захід був спрямований на підвищення рівня майстерності педагогічних працівників у діяльності щодо формування в учнів здоров’язбережувальної компетентності шляхом набуття учнями навичок збереження, зміцнення здоров’я та дбайливого ставлення до нього.

         Із виступом-презентацією на тему: «Формування навичок здорового способу життя у здобувачів освіти «Здорові звички – здоровий спосіб життя» виступив викладач собріології, заступник голови громадської організації «Рух «Твереза Україна» Оробець Юрій Григорович. Лекція проходила у форматі живого діалогу між учителями у супроводі цікавих актуальних відео та презентацій. Лектор детально зупинився на впливі алкоголю на організм дітей, популяризував здоровий спосіб життя.

         Під час засідання круглого столу «Професійне здоров’я педагога – запорука здоров’я дітей» педагоги переглянули відеофільм про досвід Безкоровайної  Валентини Михайлівни, вчителя Черкаського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей спортивного профілю №34»,  яка зупинилась на природному загартуванню дітей та дорослих.

         Компанієць Галина Іванівна, журналіст телеканалу «Рось», зупинилась на питанні щодо збереження  фізичного та психічного здоров’я педагогів, надала цінні рекомендації.

         Методистом районного методичного кабінету відділу освіти Михайленко Лідією Євгенівною проаналізовано роботу районного методичного об’єднання за минулий навчальний рік, яке працювало над реалізацією проблеми: «Формування в учнів здоров’язбережувальної компетентності засобами особистісно зорієнтованих технологій».

         У рамках інструктивно-методичної наради проведено екскурсію залами бібліотеки та презентовано методичну літературу з означеного фаху.

 

        У Національному музеї народної архітектури та побуту України в м. Київ (с. Пирогово)відбулося культурно-мистецьке свято «Осінь весільна», у якому взяли участь фольклорний ансамбль «Тубіляночка» районного будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Однорог Г.С.), фольклорний гурт «Витоки» при музеї Т.Г. Шевченка в с. Мошни (керівник Грицик Г.Г.), фольклорний гурт «Дивограй» Будинку культури с. Тубільці (керівник Однорог Г.С.). Тридцять фольклорних колективів із різних регіонів України приїхали до с. Пирогова. Наші колективи представили Черкащину, відтворюючи весільні обряди «Дівич-вечір» та «Свашкові пісні». Виступи на таких святах спонукають учнів вивчати забуті традиції, відчувати себе справжніми нащадками своїх пращурів. Тож дякуємо всім, хто допомагає втілювати в життя мрії. Творчі колективи дякують адміністрації Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, голові села Тубільці Шафіковій Н.А., ДП «Перемога Нова» за сприяння та надання фінансової допомоги, директору районної станції юних техніків Якименку М. М., відеооператорам Павлову О.А. та Хижняку Г.А. – за надані фото- та відеоматеріали.

 

       06.09.2018 на базі Комунального закладу «Черкаська обласна бібліотека для дітей Черкаської обласної ради» відбулася інструктивно-методична нарада шкільних бібліотекарів із проблеми: «Організація роботи шкільної бібліотеки у контексті реформування національної освіти».

       Голова районного методичного об’єднання Чернецька Валентина Василівна, проаналізувала роботу шкільних бібліотекарів за минулий навчальний рік.

       Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна, ознайомила присутніх із новими нормативними документами, підвела підсумки участі шкільних бібліотекарів у виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини».

      Завідувач відділу обслуговування учнів 5-9 класів Комунального закладу «Черкаська обласна бібліотека для дітей Черкаської обласної ради» Волинець Людмила Анатоліївна, докладно розповіла учасникам зібрання про нові форми роботи шкільних бібліотекарів.

      Завідувач відділу комплектування фонду Плєшакова Тетяна Анатоліївна, детально зупинилася на технологічних аспектах упровадження Універсальної десятинної класифікації у роботу бібліотек.

      Завідувач сектору видавничо-редакційної діяльності Хаустова Сусанна Володимирівна поділилася досвідом проведення медіачеленджу «Скарби козацького міста» краєзнавчий неформат.

      Шкільні бібліотекарі вболівали за учасниками обласного конкурсу читачів «Лідер читання – 2018», який провели працівники бібліотеки, та пройшлися екскурсією її залами.

      Наприкінці зустрічі, присутні обговорили план роботи районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2018–2019 навчальний рік, шляхи реалізації ідей Нової української школи, участь у виставках, конкурсах, оприлюднення досвіду у фахових виданнях, особливості проведення V Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

 

        На початку вересня відбулася інструктивно-методична нарада для заступників директорів із навчально-виховної роботи – організаторів освітнього процесу. Начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна розповіла про стан освітньої галузі, основні завдання в новому навчальному році в рамках реалізації Концепції «Нова українська школа».

         На старті нової реформи у 1-их класах акцентувала увагу методист районного кабінету з початкової освіти Лисенко Світлана Вікторівна. Підвела підсумки методичної роботи з педагогічними кадрами у 2017-2018 навчальному році завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна. Визначені пріоритетні напрямки діяльності, обговорено особливості проведення І (шкільного) та ІІ (районного) етапів Всеукраїнських олімпіад у 2018-2019 навчальному році, участь педагогів у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року – 2019».

         Про особливості формування статистичних звітів, оформлення документів щодо організації індивідуального, інклюзивного, екстернатного, дистанційного навчання слухали головного спеціаліста відділу освіти Блощаневич Вікторію Вікторівну.

         Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна глибоко проаналізувала результати державної підсумкової атестації випускників 2018 року у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

         У ході методичного анонсу методистами районного методичного кабінету зосереджено увагу заступників директорів на методичних рекомендаціях щодо викладання навчальних предметів у новому навчальному році, деяких питаннях організації виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини, пріоритетних напрямках роботи психологічної служби, порядку створення груп подовженого дня, організації роботи гуртків тощо.

         Наголошено на виконаннях заходів щодо розвитку STEM-освіти, відзначення 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського.

         Крім того, обговорено питання участі школярів у Всеукраїнському конкурсі «За нашу свободу» та Всеукраїнській акції «Українська революція: 100 років надії і боротьби». 

         Презентовано факультативний курс «Нащадкам козацької справи».

 

  05 вересня 2018 року відбулося традиційне засідання методичного об’єднання вчителів предметів художньо-естетичного циклу закладів загальної середньої освіти.  В цьому році вчителів художньо-естетичного циклу радо зустріла Черкаська обласна дитяча бібліотека: працівники закладу ознайомили вчителів із історією, тематикою читацьких уподобань за останні роки, можливостями для співпраці в напрямку мистецької освіти. Учасники засідання оглянули літературне кафе, музичний салон, арт-майданчик, картинну галерею, Інтернет-залу, галявину казок для найменших відвідувачів. Окремо було приділено увагу діяльності сайту бібліотеки, де розміщено анонси майстер-класів, квестів, конкурсів для школярів та дорослих.     

  Із аналізом діяльності методичного об’єднання за минулий навчальний рік виступили Харитонова Світлана Миколаївна, методист предметів художньо-естетичного циклу районного методичного кабінету, та Козак Ірина Валентинівна, керівник методичного об’єднання. Своїм досвідом створення кабінету мистецтв у школі поділилася вчитель Нечаївської ЗОШ І-ІІ ступенів Горбенко Світлана Сергіївна.

  Протягом минулого навчального року вчителі, що викладатимуть мистецькі дисципліни в 1 класі Нової української школи, пройшли навчання на платформі Еdera, навчальні тренінги при Комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» та отримали відповідні сертифікати.

  У роботі засідання взяв участь методист предметів мистецького спрямування комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Гловацький Сергій Віталійович, який ґрунтовно зупинився на особливостях викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» в 1 класі, мистецьких дисциплін у старших класах.  Проведено практикум із використання ігрових та тренувальних вправ при формуванні мистецьких компетентностей у здобувачів освіти різного віку.

  Районне методичне об’єднання вчителів музичного та образотворчого мистецтв, художньої культури та мистецтва спланували свою роботу на 2018-2019 навчальний рік, обговорили актуальні питання створення освітнього простору при викладанні в 1 класі, обмінялися власними родзинками та творчими педагогічними успіхами.

 

 

         На базі Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулась інструктивно-методична нарада вихователів груп подовженого дня.

         Методистом районного методичного кабінету відділу освіти Михайленко Лідією Євгенівною проаналізовано роботу районного методичного об’єднання за минулий навчальний рік, яке працювало над реалізацією проблеми: «Гармонійне поєднання навчання і виховання засобами новітніх технологій».

         Правильно організована робота у групі продовженого дня дає можливість гармонійно об’єднати навчання і виховання, організувати навчальну діяльність та дозвілля відповідно до дитячих потреб, інтересів, побажань, створення умов для успішної самореалізації дитини та її гармонійного розвитку, адаптації до нових умов навчання.

         Керівник методичного об’єднання вихователів груп подовженого дня Носова Валентина Юріївна ознайомила присутніх із основними завданнями, які були спрямовані на створення умов для розкриття всебічного розвитку дитини.

          Педагоги обговорили законодавчі та нормативні документи з питань організації роботи груп  подовженого дня, зокрема лист Міністерства освіти і науки України «Щодо функціонування груп продовженого дня у закладах загальної середньої освіти»

         Вітько Інна Миколаївна, вихователь Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, презентувала новий Порядок створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти.

         Біда Лідія Петрівна, вихователь групи подовженого дня Свидівоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів, звернула особливу увагу на виконання постанови Кабінету Міністрів України щодо впровадження нового Державного стандарту початкової освіти та презентувала свій досвід про створення освітнього середовища у групі подовженого дня.

         У ході роботи презентовано серії цифрових ресурсів у рамках обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини»: Семененко Тетяни Сергіївни, вихователя групи подовженого дня Сагунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  та Шевченко Оксани Володимирівни, вихователя групи подовженого дня Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів», із теми: «Інноваційні підходи до проведення самопідготовки у групі продовженого дня»,  методичний посібник «Формуємо фінансову грамотність маленьких першокласників» Носової Валентини Юріївни, вихователя Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, та «Організація прогулянки з першокласниками у групі продовженого дня» Компанієць Ірини Вікторівни, вихователя групи подовженого дня Сагунівської ЗОШ І-ІІ ступенів.

      Учасники інстуктивно-методичної наради привітали молодих спеціалістів Івченко Олену Петрівну та Дядюру Альону Володимирівну  з початком трудової діяльності на освітянській ниві.

         Інструктивно-методична нарада  відбулась в атмосфері педагогічної єдності та розуміння.

 

 

  Відбулося засідання районних методичних об’єднань учителів математики, фізики та інформатики.

  Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна за допомогою мультимедійних презентацій глибоко проаналізувала роботу районних методичних об’єднань протягом 2017-2018 навчального року, проведення ДПА та ЗНО в 9 та 11 класах, готовність кабінетів математики, фізики та інформатики до нового навчального року, підвела підсумки моніторингових досліджень із математики, фізики та інформатики, ознайомила педагогів із методичними рекомендаціями щодо розвитку STEM-освіти у закладах загальної середньої та позашкільної освіти на 2018/2019 навчальний рік.

  Керівники районних методичних об’єднань ознайомили педагогічних працівників із новими програмами для учнів старшої школи закладів загальної середньої освіти, з інструктивно-методичними листами Міністерства освіти і науки України про вивчення математики, фізики та інформатики в 2018-2019 навчальному році. Протягом секційних засідань учителі взяли участь в обговоренні статей: «Здійснення переходу до компетентнісної моделі навчання та впровадження нових методичних підходів у вивченні фізики» (автор: Северинова А.М., методист лабораторії природничо-математичних дисциплін КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради); «Науково-методичний супровід впровадження інформаційних технологій в освіті» (автори: Шемшур В.М., завідувач лабораторії-центру інформаційних технологій КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»; Б.С. Безпоясний, методист лабораторії-центру).

  Вчитель фізики Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 Тарапата Сергій Юрійович провів майстер-клас за темою: «Дослідження пружніх властивостей твердих тіл за допомогою цифрової лабораторії Einstein».

  На засіданнях були підведені підсумки участі в XXІІІ обласній виставці передових педагогічних технологій «Інноваційний пошук освітян Черкащини - 2018», презентовані найкращі навчально-методичні посібники та електронні посібники, які були представлені на ній.

  Вчителі-предметники обговорили плани робіт районних методичних об’єднань, визначили науково-методичні проблеми та пріоритетні завдання на 2018-2019 навчальний рік, взяли участь в анкетуванні онлайн.

  Секційні засідання педагогічних працівників пройшли активно, цікаво та змістовно. Кожне фахове об’єднання вчителів розглянуло свої специфічні проблеми, виробило конструктивні пропозиції та поради.

  Бажаємо творчих успіхів у новому навчальному році!!!

 

 

 

 

 

 На базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 проведено інструктивно-методичну нараду вчителів трудового навчання (технологій).

 Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна проаналізувала роботу районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання над реалізацією методичної проблеми: «Формування і розвиток проектно-технологічної та інформаційно-комунікаційної компетентностей засобами особистісно зорієнтованих технологій». Опрацьовано нормативні документи, нові навчальні програми, затверджено план роботи районних методичних об’єднань на 2018-2019 навчальний рік.

 Переглянуто відеозапис виступу експерта з питань освіти Центрального офісу реформ Сергія Дятленка, за темою: «Вчитель – ключова фігура освітніх реформ».

 Дерев’янко В’ячеслав Володимирович, керівник районного методичного об’єднання, вчитель трудового навчання, ознайомив присутніх із листом МОН України від 03.07.2018 № 1/9-415 «Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018-2019 навчальному році». Вчитель Свидівоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ільїн Юрій Андрійович ознайомив присутніх із програмою для 10-11 класів із технологій.

 Ямборський Валерій Миколайович, вчитель трудового навчання Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, ознайомив із особливостями проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання та підготовкою учнів до них.

 Керівник творчої групи Долина Людмила Іванівна, вчитель Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2,  презентувала створений цифровий ресурс відео-майстер-класів із теми: «Корисні речі для інтер’єра школи, дитячого садка, громадських місць, помешкання».

 Нехай новий навчальний рік принесе педагогам нові фахові звершення та високі здобутки їх вихованців.

 

 

 На святкових заходах із нагоди Дня знань шкільні дзвінки сповістили про початок нового 2018-2019 навчального року! Більше 600 першокласників району, які навчатимуться за програмою Нової української школи, розпочали цікаве шкільне життя, перший навчальний рік.

 У всіх закладах пройшли цікаві, сучасні, інтерактивні свята.

 Бажаємо всім школярам підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних  друзів та досягти омріяної мети, батькам – терпіння, педагогам – гордості за своїх учнів та творчої наснаги. Тож успіхів усім на шляху до нових знань!

 

 27.08.2018 року відбулося традиційне засідання спеціалістів психологічної служби району. У новому навчальному році служба поповнилася 6 молодими та новопризначеними фахівцями. У своєму виступі методист із питань практичної психології та соціальної роботи районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна проаналізувала діяльність психологічної служби району за 2017-2018 навчальний рік, зупинилася на успіхах та наголосила на головних напрямах для самовдосконалення кожного фахівця.

 Методист районного методичного кабінету з питань виховної діяльності Висоцька Марія Петрівна зосередила увагу фахівців психологічної служби на актуальних питаннях соціально-педагогічного супроводу дітей пільгових категорій. Керівники методичних об’єднань практичних психологів Рибчинська Світлана Станіславівна (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ст.№1) та соціальних педагогів Коваль Світлана Петрівна (Леськівська ЗОШ І-ІІІ ст.) прозвітували про результати роботи фахових об’єднань, проведені заходи та успіхи в діяльності спеціалістів.

 Своїм досвідом роботи поділилися керівники творчих груп практичних психологів Кот Валентина Петрівна (Хутірська ЗОШ І-ІІІ ст.) та соціальних педагогів Стеценко Любов Андріївна (Будищенська ЗОШ І-ІІІ ст.), представили здобутки своїх колег та запропонували всім присутнім матеріали для використання з актуальних тем сьогодення: «Профілактика насильства в шкільному середовищі та в родинах», «Кібер-булінг як загроза фізичному та психічному здоров’ю дітей та молоді», «Фахова допомога дітям із родин вимушених переселенців та учасників бойових дій», «Психологічний супровід школярів із поведінковими особливостями».

 Особливу увагу на засіданні було приділено формам та методам роботи з першокласниками, які починають своє шкільне життя за новими державними  стандартами.

 Спеціалісти психологічної служби закладів дошкільної та загальної середньої освіти розпочинають новий навчальний рік із новим Положенням про психологічну службу, яке стане основним документом у здійсненні психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу в умовах розбудови Нової української школи.

 

 

  27.08.2018 на базі Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 відбулася інструктивно-методична нарада вчителів іноземних мов на тему: «Нова українська школа – нові підходи до викладання іноземних мов».

  Вчителі підвели підсумки роботи районного методичного об’єднання за 2017-2018 навчальний рік, літніх мовних загонів, щодо відзначення Року Японії та німецької мови в Україні, проаналізували результати випускників шкіл району у ЗНО з англійської мови, ознайомилися із роботами вчителів-призерів щорічної обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини – 2018» та конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів, результатами огляду навчальних кабінетів до нового навчального року.

  Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна ознайомила присутніх із новими нормативними документами щодо роботи в Новій українській школі відповідно до Державного стандарту початкової освіти, методичними рекомендаціями щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти іноземних мов, розвитку STEM-освіти. Присутні ознайомилися із рекомендаціями щодо запобігання та протидії насильству, академічному плагіату та його виявленню в наукових роботах, недопущення політичної агітації у закладах освіти, протидії пропаганді сепаратизму в закладах освіти, організації заходів безпеки в місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів та студентів тощо. Методист надала відповіді на всі запитання присутніх та забезпечила всіх необхідними документами, порадами, розробками тощо в електронному вигляді.

  Учитель Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Перевізник Олена Сергіївна акцентувала увагу учасників зібрання на навчальних Програмах із іноземних мов та їх змінах.

  Голова районного методичного об’єднання Гаврюшова Людмила Михайлівна, вчитель Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, детально зупинилася на особливостях навчання іноземної мови у 1 класі та провела майстер-клас. Вчителі активно обговорили та поділилися власним досвідом за круглим столом «Я робитиму це так».

  Наприкінці зібрання вчителі обговорили план роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов на 2018–2019 навчальний рік.

 

 

Напередодні нового навчального року на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 проведено інструктивно-методичні наради вчителів біології, природознавства та хімії.

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна проаналізувала роботу районних методичних об’єднань учителів природознавства, біології, екології, хімії над реалізацією методичної проблеми «Формування ключових компетентностей у вчителів та учнів при викладанні біології, хімії шляхом особистісно орієнтованих технологій». Опрацьовано нормативні документи, нові навчальні програми, затверджено план роботи районних методичних об’єднань на 2018-2019 навчальний рік.

Учитель біології Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Стадник Лідія Михайлівна,  та вчитель хімії Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Підкошена Ольга Василівна,  ознайомили присутніх із методом «сторітелінгу». Вчитель біології Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Носаєва Ірина Петрівна, познайомила присутніх із програмою літньої сесії «STEM – школи – 2018».

Учителі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Гладун Наталія Іванівна та Думанецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Короп Тамара Миколаївна ознайомили присутніх із програмами для 10-11 класів із біології та хімії (рівень стандарту). Учителі хімії Федорова Наталія Василівна Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Ткач Лілія Іванівна Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ознайомили присутніх із програмами інтегрованого курсу «Природничі науки» для 10-11 класів.

Із завданнями ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських олімпіад із предметів ознайомили присутніх вчителі Скорик Світлана Петрівна (Хутірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) та Шупліна Оксана Олександрівна (Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1).

У ході роботи проаналізовано результати ДПА у формі ЗНО та ЗНО-2018 із біології та хімії, окреслено шляхи підвищення результативності навчальних досягнень учнів та належної підготовки до викладання означених предметів.

Нехай новий навчальний рік принесе педагогам нові фахові звершення та високі здобутки їх вихованців. Миру та спокою усім нам!

 

 

30.08.2018 у святковій залі будинку культури села Леськи відбулася  серпнева конференція освітян Черкаського району. У роботі конференції взяли участь заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Коренюк Петро Володимирович, голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, депутати, сільські голови, педагогічні працівники закладів дошкільної, загальної середньої та  позашкільної освіти, голова райкому профспілки працівників освіти Рябчич Людмила Володимирівна.

Начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна виступила з доповіддю «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти у 2017-2018 навчальному році та завдання на 2018-2019 навчальний рік», яка супроводжувалася презентацією та фотоміксом, який відобразив яскраві сторінки минулого навчального року. Змістовними та актуальними були виступи директора Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради Яценко Катерини Миколаївни, заступника директора з виховної роботи Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лазаренко Марини Леонідівни, призера обласного етапу Всеукраїнської конкурсу «Вчитель року – 2018», вчителя фізики Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Крамар Наталії Григорівни, сільського голови села Леськи Баса Миколи Федоровича.

Освітянська родина Черкаського району поповнилася 11 молодими спеціалістами, які розпочнуть свою діяльність із вересня 2018 року. Керівники району вручили їм трудові книжки, голова райкому профспілки – книгу В.О.Сухомлинського «Серце віддаю дітям». Кращих педагогічних працівників нагороджено почесними грамотами, дипломами, подяками. Для всіх присутніх звучали музичні привітання з новим навчальним роком!

Нехай новий навчальний рік подарує багато радісних емоцій та яскравих сюжетів життя, мудрої виваженості та рішучості, високих прагнень і неймовірних успіхів, блискучих ідей! Бажаємо якнайбільше щастя і посмішок, повну чашу благополуччя, здоров’я. Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе хороший настрій у кожен навчальний заклад, кожну родину Черкаського району!

  

 

 

До початку нового навчального року проведені якісні ремонти, естетично оформлені стенди, розроблені та систематизовані дидактичні матеріали, створені належні умови для навчання, розвитку та відпочинку дітей.

Особлива увага приділялася створенню належного освітнього середовища для учнів 1 класів в умовах Нової української школи. Змістовим наповненням навчальних кабінетів (роздатковим матеріалом за темами відповідно до нової програми, осередками розвитку дитини, сюжетно-рольовими іграми, міні-бібліотеками художньої дитячої літератури, завданнями для самостійної роботи учнів на уроці, картотекою програмних засобів навчання) вирізняються такі заклади загальної середньої освіти: Хутірська (вчитель Чорна Г.С.), Руськополянська №2 (вчитель Драголюб О.Ф.), Мошнівська (вчитель Гребенюк Н.О.), Сагунівська (вчитель Чепурна І.О.), Худяківська (вчитель Магльована С.В.), Свидівоцька (вчитель Осадча Л.Н.) загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, Чорнявський НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІст.» (вчитель Оріщенко І.С.).

Дякуємо всім, хто долучився до створення освітнього середовища для першокласників Нової української школи. Освітнє середовище створено для заохочення самовизначення дітей у класі та розвитку їхніх спроможностей. Навчальний простір облаштовано так, що задовольнятиме індивідуальні потреби кожного першокласника. З новим навчальним роком!

  

Перемикач версій