28 жовтня 2015 року на базі Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся круглий стіл педагогів району з проблеми «Інклюзивна освіта: досвід та перспективи».

Учасників круглого столу привітала завідувач Черкаської районної психолого-медико-педагогічної консультації Миронович Ірина Миколаївна, яка нагадала основні положення інклюзивної освіти, ознайомила з перспективним досвідом, розкрила актуальні питання організації навчально-виховної діяльності з учнями, що мають особливі потреби.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Соліна Алла Тимофіївна презентувала колегам узагальнений досвід педагогічного колективу з означеної проблеми та надала практичні рекомендації.

У ході проведення тренінгу працівником психологічної служби школи Стеценко Любов’ю Андріївною педагогів ознайомлено з особливостями складання індивідуального плану розвитку дитини з особливими потребами, плануванням корекційно-розвиткових занять.

Учитель початкових класів Дробиш Тетяна Миколаївна роз’яснила принципи та технології формування портфоліо учнів із особливими потребами.

Шляхи розвитку пізнавальної сфери та мовлення дітей за допомогою технік пісочної терапії продемонструвала практичний психолог Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Рева Євгенія Олександрівна.

Педагоги району, які працюють із дітьми з особливими потребами, оволоділи теоретичними та практичними вміннями, навичками і зможуть їх застосовувати у своїй роботі.


22.10.2015 вчителі біології Черкаського району відвідали Канівську гімназію ім.І.Франка та Канівський природний заповідник Інституту біології Київського національного університету ім.Т.Шевченка.

Делегацію вчителів Черкаського району привітала методист Канівського методичного кабінету Гнєд Лариса Іванівна. Директор гімназії Ліворук Ольга Антонівна розповіла про історію навчального закладу, провела екскурсію по ньому, у ході якої ознайомлено з навчально-матеріальною базою.

Завідувач музею природи Канівського природного заповідника Полішко Олександр Дмитрович презентував історію заснування та розвитку заповідника, особливості займаної ним території. У відділі палентології вчителі довідались про доісторичне минуле краю, побачили рештки давніх тварин, у археологічному відділі дізнались про людей, які проживали на цій території в сиву давнину, починаючи ще з часів Кам’яного віку. Зацікавила інформація про те, що на території заповідника виявлено декілька пам’яток археології: Мале та Велике Скіфські городища датовані IVст. до нашої ери, поселення полян – VIII-XIIст. нашої ери та городище міста-фортеці Родень VIII-XIIIст. нашої ери, відкрите в процесі систематичних археологічних досліджень пагорба Княжа Гора Миколою Біляшівським у 1891-1892 роках. У відділі дендрології (лісовий відділ) та ботаніки ознайомилися із флористичним різноманіттям заповідника та регіону. Велика кількість експонатів представників тваринного царства зібрана у зоологічному відділі.

Євгенія Дмитрівна Яблонська-Грищенко, кандидат біологічних наук, провела віртуальну екскурсію екологічною стежкою заповідника та майстер-клас «Виготовлення сови із природних матеріалів».

Не зважаючи на похмуру осінню погоду, спілкування пройшло в теплій дружній атмосфері та залишило приємні спогади в пам’яті.


27.10.2015 в Хутірській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулися районні змагання з настільного тенісу. У спортивних випробуваннях взяли участь 16 команд із загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та 2 команди – зі шкіл І-ІІ ступенів. У напруженій боротьбі І місце здобула команда Вергунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІ місце – команда Білозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІІ місце – команда Яснозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Кращими тенісистами в особистому заліку стали учень Вергунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Плисенко Олександр, учень Білозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняк Василь та учениця Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бондарець Софія.

Результати змагань розміщено у розділі «Фізична культура».

Побажаємо переможцям районних змагань гідно виступити на обласних.


В останні дні осені відбулась визначна подія - свої двері для 60 малюків відкрив дошкільний навчальний заклад «Яблунька» с.Степанки. Гарний, сучасний, збудований із енергоефективною термореновацією за європейськими стандартами. Світлі та затишні кімнати, сучасний харчоблок, ігрові майданчики з тіньовими навісами, пісочницями, малими спортивними формами мають забезпечити належні умови для здобуття дітьми якісної дошкільної освіти.

У цей день було красиво і урочисто – усе прикрашено повітряними кульками та гірляндами квітів.

У заході взяли участь Ткаченко Юрій Олегович, голова Черкаської обласної державної адміністрації, Рудик Сергій Ярославович, народний депутат України, Омаргалієв К.С., голова Черкаської районної державної адміністрації, Яріш А.А., голова Черкаської районної ради, Данилевський Валерій Вікторович, директор Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, Овчаренко Станіслав Анатолійович, депутат Черкаської обласної ради, та працівники відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації.

Зі словами подяки на святі виступила Коваленко Наталія Миколаївна, секретар сільської ради, виконуюча повноваження сільського голови, Семенюк Алла Сергіївна, завідувач ДНЗ «Яблунька» та дошкільнята, які невимушено та щиро, по-дитячому, дякували дорослим за новий садок.

Музичні вітання звучали від учнів Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, сільського будинку культури.

Почуття гордості та радості за щасливе майбутнє малюків переповнювали жителів села та гостей свята.


15 жовтня 2015 року в гості до малят у дошкільний навчальний заклад «Дніпряночка» с.Червона Слобода завітав учасник бойових дій, воїн-танкіст, Пожидаєв Володимир Олександрович для того, щоб подарувати Оксанці Бобух ляльку на згадку про те, що її малюнок-оберіг зберіг йому життя в гарячих точках у боях під Донецьком та Горлівкою. У хвилини затишшя воїн-танкіст писав ліричні вірші-мрії про мирне життя та про ті події, які відбувалися під час служби. Один із них про Оксанчин малюнок:

 Малюнок дитини поближче до серця, як щит, я ношу.

Від кулі лихої мене він хранить.

Трьохрічна дитина малюнок прислала

З любов’ю у серці його малювала.

На згадку солдату про рідну домівку

Й дітей ще малих, що хочуть в свободі

У рідній країні, що звуть Україна – щасливо прожить.

Малюнок дитини, мов квітку красиву,

Поближче до серця, як щит, я ношу.

Воїн показав дітям світлини біля свого бойового танка, де на броні видно сліди ворожої зброї. Дошкільники подарували бійцю колективну творчу роботу (вихователь Лариса Єремеєва).

Колектив ДНЗ «Дніпряночка» привітав Володимира Пожидаєва із поверненням додому. Побажав йому і усім бійцям АТО здоров’я, довголіття під мирним небом України.


У Черкаському обласному краєзнавчому музеї підбито підсумки обласного військово-патріотичного конкурсу «Герої не вмирають», присвяченого героям-захисникам України. Метою конкурсу була організація національно-патріотичної роботи серед пошукових загонів навчальних закладів Черкащини.

Присутні вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання. Заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Коваль Віталій Володимирович привітав учасників конференції, висловив глибоку пошану захисникам України, подякував юним дослідникам за важливу справу – збереження історичної пам’яті нашої країни та вручив Почесні грамоти обласної державної адміністрації керівникам учнів, роботи яких визнані кращими.

Свої роботи на обласній конференції захищали Кошман Анна та Глизь Дарина, учениці 10 класу Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з теми «Ігор Момот: жива легенда» (керівник Пономаренко Антоніна Вікторівна, вчитель історії); Колот Максим, учень 9 класу Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Константинова Леся Миколаївна, педагог соціальний) з теми «Кращий серед рівних... Пресняков Максим».

Директор Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Данилевський Валерій Вікторович вручив Дипломи переможцям та наголосив на важливості проведення означених конкурсів для вивчення історичного минулого рідного краю.

Зі словами вдячності за дослідницьку роботу звернулися до юних пошуковців учасники АТО: перший заступник начальника Навчального центру Державної прикордонної служби (смт.Оршанець) полковник Олександр Гаркуша, старший офіцер Навчального центру Ігор Волошин та голова Черкаського союзу учасників АТО Олексій Колісник.

Наші юні дослідники довели, що вони справжні патріоти рідного краю.


На виконання Законів України «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», з метою державного контролю за діяльністю навчальних закладів наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67 затверджено Порядок державної атестації дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Новий порядок відтепер відмінив для навчального закладу написання самоаналізів роботи у письмовій формі, долучив до навчально-виховного процесу представників громадськості. У роботі атестаційної комісії взяли участь голова батьківського комітету школи Денисенко Надія Сергіївна, секретар сільської ради Михно Петро Григорович, директор Черкаського районного спортивно-технічного клубу Товариства сприяння обороні України Куцевіл Микола Герасимович, завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Леськи Сіренко Аліна Миколаївна, учень 9А класу Гуня Валентин – президент учнівського парламенту школи та працівники відділу освіти. Саме залучення представників громадськості збільшує роль колективних форм управління в навчально-виховному процесі та впроваджує не лише державний, а й недержавний контроль.

Атестація Леськівської ЗОШ I-III ступенів пройшла з 12.10.2015 по 23.10.2015, яка розпочалася з відкритої публічної презентації директора школи Баранника Григорія Івановича та виступів представників громадськості. Начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна доповіла про стан створення умов для забезпечення функціонування навчального закладу, його результативність роботи.

Протягом атестаційної експертизи комісією проведено моніторинг якості навчальних досягнень учнів, педагогічної компетентності вчителів, їх професійного розвитку. Крім того, проаналізовано загальний стан території, будівель та приміщень навчального закладу, організації харчування дітей, забезпечення соціально-психологічного супроводу учнів тощо.

Після завершення атестаційної експертизи навчальному закладу буде представлено аргументований висновок щодо результатів та вмотивовані конкретні рекомендації для підвищення якості надання освітніх послуг.

Отже, сучасні процеси та тенденція до впровадження змін у галузі освіти ведуть за собою демократизацію освітньої та управлінської діяльності, перехід до державно-громадської моделі керівництва навчальним закладом.


16 жовтня 2015 року на базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбулося засідання Школи молодих і малодосвідчених учителів біології та хімії. Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна разом із молодими фахівцями опрацювали Інструкцію з ведення класного журналу, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів із біології та хімії.

Проведено методичний практикум щодо написання календарно-тематичного плану та ознайомлено з вимогами до практичних та лабораторних робіт.

Учитель біології Ткаченко Людмила Володимирівна висвітлила основні аспекти сучасного уроку біології та хімії. Молоді педагоги відвідали урок хімії Мишенка Євгенія Віталійовича у 9 класі з теми: «Реакції іонного обміну в розчинах електролітів». Із задоволенням учителі взяли участь у тренінговому занятті «Як бути успішним вчителем», який провела Коваль Наталія Григорівна, практичний психолог навчального закладу.


08 жовтня 2015 року на базі Білозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів математики з проблеми: «Розвиток дивергентного мислення учнів на уроках математики засобами кооперованого навчання».

Тепло і гостинно колектив школи зустрів учасників методичного заходу.

У ході семінару вчителі відвідали урок із математики у 6 класі за темою: «Додавання та віднімання дробів із різними знаменниками» (вчитель Танцюра Оксана Вікторівна), засідання клубу веселих та кмітливих у 5 класі (вчитель Скриганюк Любов Анатоліївна). Педагогів району ознайомлено з досвідом роботи щодо означеної проблеми, організовано тренінг із підготовки до ДПА та ЗНО: «Розв’язування рівнянь і нерівностей із модулями».

Вчитель Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Маслюк Людмила Михайлівна провела майстер-клас за темою: «Розвиток творчих та інтелектуальних здібностей учнів».

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна обговорила з учителями математики району актуальні питання щодо участі в обласній Інтернет-олімпіаді, обласній науково-практичній конференції із теми: «Розвиток різних типів та видів мислення засобами математики», Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2016», ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з математики, Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру». Відбувся самоаналіз уроків та заходів.

Кожен учасник семінару дізнався багато нового і цікавого, що можна буде використати у власній педагогічний діяльності.


Напередодні Дня захисника України відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячо-юнацької творчості «Козацький шлях», організований Черкаським обласним відділенням Дитячого фонду України. У Конкурсі взяли участь колективи районного будинку дитячої та юнацької творчості: Зразковий танцювальний колектив «Барви», ансамбль народного танцю «Веселка», Зразкова літературно-драматична студія «Айстра», ансамбль сучасного танцю «Івлія», дитячий вокально-фольклорний ансамбль «Тубільчаночка». На фестиваль представлено творчі роботи вихованців гуртків «Сувенір», «Бісеринка» та «Дивограй». Учасники виборювали першість у різних номінаціях: «Вокал», «Хореографія», «Театральне мистецтво», «Декоративно-ужиткове мистецтво» та «Образотворче мистецтво».

Колектив «Барви» (керівник Величко Інга Іванівна) у номінації «Хореографія» та студія «Айстра» (керівник Марюх Людмила Іванівна) у номінації «Театральне мистецтво» посіли перші місця та нагороджені дипломами. Робота Руденко Діани, вихованки Зразкового творчого об’єднання «Чарівна намистинка» (керівник Счастливець Лариса Миколаївна), відзначена дипломом ІІІ ступеня в номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво». Танцювальний колектив «Івлія» (керівник Камінська Олена Василівна) отримала приз «Глядацькі симпатії».

Вітаємо колективи з перемогою! Бажаємо успіхів у наступних фестивалях, конкурсах.


Золота осінь принесла щедрі подарунки за сумлінну працю освітянам Черкаського району. Щира подяка тим педагогам, які прославляють освітянську галузь на теренах Черкаської області. До Дня працівників освіти і науки обласною премією імені О.А.Захаренка нагороджено Лютого Романа Віталійовича, вчителя української мови та літератури Білозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, та відзнакою Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації «За відданість справі» – Чередніченко Лідію Іванівну, заступника директора з виховної роботи Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.

Вітаємо педагогів та зичимо творчості, натхнення, поваги, любові від дітей, батьків та колег. Хай множаться ваші досягнення та перемоги!


13 жовтня 2015 року на базі КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» проведено районну інструктивно-методичну нараду з науковими керівниками, які готують учнів до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України у 2015-2016 навчальному році.

У нараді взяли участь педагогічні працівники з 17 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та 2 позашкільних навчальних закладів. Перед учасниками наради з актуальними повідомленнями виступили заступник директора обласного центру роботи з обдарованими дітьми Драник Наталія Олексіївна, методисти центру Пустовіт Тетяна Миколаївна, Власенко Валента Леонідівна та Нераденко Тетяна Миколаївна, завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна, завідувач районного відділу МАН України Шовкопляс Анатолій Іванович.

У ході наради підведено підсумок роботи вчителів і учнів району в Малій академії наук України за 2014-2015 навчальний рік та визначено головні завдання на майбутнє. Учасники наради обмінялися думками з досвіду роботи з обдарованими учнями у своїх навчальних закладах, висловили пропозиції щодо шляхів покращення означеної роботи. Вони одержали інструктивно-методичні матеріали щодо написання, оформлення та представлення учнівських науково-дослідницьких робіт на І (районний) етап Конкурсу.

Бажаємо усім МАНівцям району нових цікавих знахідок та творчих успіхів у роботі з обдарованими дітьми.


09.10.2015 на базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулися вибори лідера учнівського самоврядування району. Свої передвиборчі програми діяльності запропонували Житкова Анна, учениця Білозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кушніренко Анна, учениця Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Лоза Анна, учениця Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Левченко Мар’яна, учениця Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Вернигор Анна, учениця Ірдинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шапошник Андрій, учень Сагунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У ході заходу кандидати-лідери вирішували нестандартні ситуації, вміло відповідали на запитання. За результатами голосування перемогу виборола Житкова Анна.

Із активом учнівського самоврядування проведено тренінгове заняття «Виховуємо лідерів». Під час заходу діяла виставка фотоколажів «Добрі справи нашої школи». Учасники збору ознайомилися з експонатами музейної кімнати навчального закладу.

Для лідерів району з метою формування їх патріотичних почуттів організовано зустріч із учасниками АТО – випускниками Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Перед учасниками збору з концертною програмою виступив вокальний ансамбль Навчального центру державної прикордонної служби України ім.І.Момота.

Новообраному голові районної Ліги старшокласників Житковій Анні бажаємо успіхів у реалізації актуальних завдань.

 

Дошкільний навчальний заклад «Червона шапочка» с.Білозір’я відсвяткував ювілей. 30 років тому двері новобудови гостинно відкрились для маленьких білозірців. Скільки їх виросло в цих добрих стінах, а скільки ще зросте…

Світлий, комфортний, обладнаний за сучасними вимогами дошкільний навчальний заклад, – найбільший у Черкаському районі.

Святкування 30-річного ювілею відбулось у приміщенні Центру культури та дозвілля с.Білозір’я. На свято завітали батьки, діти, випускники, ветерани дошкільної освіти та поважні гості: голова Черкаської обласної ради Коваленко Валентина Михайлівна, керівник апарату Черкаської районної державної адміністрації Кузьменко Любов Володимирівна, начальник районного відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, голова Білозірської сільської ради Міцук Володимир Павлович, керівники підприємств та приватні підприємці села.

За багаторічну, сумлінну працю працівників та ветеранів закладу було нагороджено Почесними грамотами Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської районної державної адміністрації та Білозірської сільської ради.

Для присутніх та гостей вихованці та випускники садочка підготували справжнє свято. Запальні таночки, чарівні пісні та дитячі вірші створили феєричне враження у всіх присутніх.

Увага та турбота завжди приємні. Удвічі приємніше, коли таке піклування щире та безкорисне. На святі були присутні гості, які завжди не словом, а ділом підтримують садочок. Колектив дошкільного навчального закладу «Червона шапочка» вдячний всім, хто дбав та нині дбає про малюків, хто допомагає будувати дім, у якому живе Дитинство.


«Роль уроків словесності у формуванні життєтворчих та соціальних компетентностей особистості», – під таким гаслом пройшов семінар-тренінг учителів зарубіжної літератури і російської мови району. Вчитель Шелепуської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Груша Тетяна Данилівна презентувала аудиторії досвід із проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання як інноваційна діяльність сучасного вчителя для формування творчої особистості учня». У виступі акцентовано увагу на створенні педагогічних та методичних умов, що забезпечують розвиток творчості учнів. Методи та прийоми формування життєтворчих компетентностей було представлено на уроці зарубіжної літератури в 9 класі з теми: «Просвітництво як літературна епоха. Розмаїття виявів літературного життя: виникнення та розвиток художніх напрямів, нових жанрів».

Тренінгове заняття «Створення комфортних умов на уроці – крок до формування успішної особистості» провела методист районного методичного кабінету відділу освіти Кучеренко Ірина Петрівна.

Із метою виховання почуття патріотизму і пошани до народних традицій заступник директора з виховної роботи Безпала Світлана Вікторівна та вчитель фізичної культури Тесля Володимир Володимирович під час проведення фольклорно-спортивного свята «Козацькі розваги» продемонстрували один із видів організації позакласної діяльності.

Незважаючи на холодну осінню погоду, спілкування пройшло в теплій дружній атмосфері та залишило приємні спогади в пам’яті.


Із 01 червня по 01 вересня 2015 року у режимі он-лайн проводився Всеукраїнський фестиваль-огляд «Україна – рідний край», у якому взяли участь 545 вихователів із усіх областей нашої держави.

Від Черкаського району свій досвід роботи представила Курбат Леся Миколаївна, вихователь дошкільного навчального закладу «Чайка» с.Леськи. Вона надіслала відеоматеріал до заняття «Моя країна – Україна» та творчі доробки з презентаціями «Україна – моя Батьківщина».

Департаментом освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та Черкаським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників роботу Курбат Л.М. визнано найкращою.

25 вересня 2015 року за підсумками Всеукраїнського фестивалю-огляду працівників дошкільного навчального закладу «Чайка» с.Леськи Савченко Любов Василівну, завідувача, та Курбат Лесю Миколаївну, вихователя, було запрошено для участі у заходах, присвячених Всеукраїнському Дню дошкілля у м.Київ. У ході святкування вихователь презентувала фотоматеріали «Ми маленькі українці».

Дошкільний навчальний заклад нагороджено Дипломом лауреата Всеукраїнського фестивалю-огляду матеріалів із патріотичного виховання «Україна – рідний край». Вітаємо з нагородою!

17 вересня 2015 року відзначено День рятівника у дошкільному навчальному закладі «Лісова казка» с.Мошни.

Співробітники пожежної частини завітали у гості до малечі та розповіли їм про свою небезпечну, але важливу професію. Діти ознайомилися з пожежною машиною, побачили пожежний рукав та інше спеціальне обладнання, яке використовується для надання допомоги у різних надзвичайних ситуаціях.

Пожежники показали дітям використання рації, зв’язавшись із диспетчером, та сирени, яка допомагає швидше доїхати до місця пожежі.

Рятівники пригадали із дошкільниками правила пожежної безпеки і закріпили алгоритм дій під час надзвичайної ситуації. Діти під наглядом спеціалістів навчались локалізовувати міні-пожежу.

Із метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій пожежники ще раз нагадали про небезпеку ігор із вогнем та необхідності виклику рятувальної служби за номером 101.

На завершення зустрічі діти привітали гостей із їх професійним святом віршами, подарували квіти і малюнки.

Дошкільнята отримали позитивні емоції та враження, проявили повагу до професії рятувальника.


07.10.2015 відбулася інструктивно-методична нарада із проблеми «Роль, місце і основні завдання практичного психолога та соціального педагога в організації навчально-виховного процесу у 2015-2016 навчальному році», яку провела новопризначений методист із питань практичної психології та соціальної роботи Харитонова Світлана Миколаївна. Вона повідомила, що повинен бути тісний зв’язок між практичними психологами дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл, оскільки це забезпечить неперервний супровід дитини від раннього дитинства до юнацтва.

Перед спеціалістами психологічної служби виступила начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, яка наголосила на стрімкому зростанні ролі практичних психологів у гармонізації відносин в системі «учитель-учень», «школа-сім’я». Вона зазначила, що перед психологічною службою закладів освіти району стоїть надважливе завдання: в складних економічних та політичних умовах в державі організовувати і здійснювати супровід найбільш незахищених категорій суспільства, а саме: дітей, що перебувають у складних життєвих ситуаціях, вимушених переселенців із Криму та зони бойових дій на сході нашої країни.

Головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна акцентувала увагу на соціально-психологічному супроводі родин бійців АТО, а методист із питань охорони дитинства Михайленко Лідія Євгенівна – на кропіткій, скрупульозній роботі з учнями, що потребують особливої уваги. На жаль, кількість таких школярів зростає щороку.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна зазначила, що лише за умови тісної взаємодії педагогів і спеціалістів психологічної служби можливе формування гармонійної особистості школяра, а значить – і успішного громадянина України в майбутньому.

На нараді розглянуто такі важливі питання, як шляхи підвищення фахового рівня, проходження курсової перепідготовки спеціалістами психологічної служби, здійснення професійних обов’язків за умов неповного навантаження. З’ясувати проблемні питання допомогла методист із кадрової роботи Іванченко Галина Борисівна.

Крім того, узгоджено плани методичної роботи районних методичних об’єднань на навчальний рік та тематику засідань Школи психолога-початківця.


Напередодні Дня працівників освіти і науки директором Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерієм Вікторовичем Даниленком та його заступником Оксаною Іванівною Сімушиною вручено почесну відзнаку «За відданість справі» Раїсі Іванівні Полатайко, колишньому вчителю російської мови та літератури Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. «Знання, душа, серце», – саме такі слова викарбувані на відзнаці.

Із січня 1961 року по вересень 2001 року Раїса Іванівна працювала в школі. Спочатку викладала музику, а після закінчення в 1970 році Черкаського педагогічного інституту імені 300-річчя возз’єднання України з Росією – російську мову та літературу. Сумлінно й старанно готувалась до уроків, тому діти завжди із задоволенням вивчали її навчальні дисципліни. Раїса Іванівна – умілий організатор учнівського колективу. За час роботи в школі випустила в самостійне життя чотири класи і кожний із них став для вчителя сходинкою до тієї майстерності, яка зробила її справжнім педагогом. Вона була і є активним учасником художньої самодіяльності села. Сьогодні керує сільським народним хором.

Біля неї завжди комфортно, затишно. Її люблять і поважають. За своє життя має безліч нагород. Та Раїса Іванівна найбільше задоволення має від спілкування з малечою, школярами та їх батьками, адже вони завжди спонукають самовіддано працювати, радіти кожній миті життя.

Із почесною обласною відзнакою її привітали начальник відділу освіти Людмила Василівна Григорчук та директор Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Наталія Вікторівна Майданік.

Вся освітянська спільнота Черкаського району бажає Раїсі Іванівні міцного здоров’я, довголіття, радості щодня!


Мелодії зразкового духового оркестру Будинку дитячої та юнацької творчості в рекреації Будинку культури Села Червона Слобода сповіщали про початок традиційного осіннього свята – Дня працівників освіти і науки. Свято розпочалося вокально-хореографічною композицією «Вчителько моя» у виконанні Олександра Москаленка та дитячого зразкового колективу спортивно-бального танцю «Перлинка» села Руська Поляна. Саме ця пісня стала своєрідним символом для тих, хто обрав для себе нелегку, почесну професію педагога та чия праця пов’язана з галуззю освіти, хто навчається зараз і кого від шкільних років відділяє відстань, яка вимірюється роками. Всіх освітян Черкаського району вітали голова Черкаської районної ради Анатолій Анатолійович Яріш, перший заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Сергій Олексійович Степанюк, начальник відділу освіти Людмила Василівна Григорчук, сільський голова села Червона Слобода Микола Васильович Котко. На святі керівники району та селищний голова смт.Ірдинь Олександр Леонтійович Максимов вручили ордер та ключі від житла вчителю англійської мови Ірдинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Світлані Вікторівні Масло.

У цей святковий день нагороджено грамотами, дипломами, подяками кращих працівників освітянської галузі, хто самовідданою працею примножує її здобутки. Грошову винагороду отримали ті педагоги, чиї учні посіли призові місця на всеукраїнських, обласних олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

На свято завітали й представники громадських організацій «Об’єднання патріотичних сил» та «Бійці-реформатори», які вручили подяки та квіти матерям-педагогам, чиї сини захищали чи захищають незалежність нашої держави. Вшановано хвилиною мовчання українських воїнів, які вже ніколи не повернуться до батьківської домівки.

Учасників свята привітали творчі колективи району українською піснею та запальним танцем. Зразковий гурток Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивосвіт» (керівник Деркач Л.М.) організував виставку малюнків «Світ очима дітей».

Тож нехай святковий настрій супроводжує педагогів Черкаського району протягом всього навчального року!


Перемикач версій