24 жовтня 2017 року в Руськополянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 проведено районні спортивні змагання з настільного тенісу.

У спортивних випробуваннях взяли участь 23 команди. За результатами напруженої боротьби перше місце здобула команда Вергунівської, друге – Яснозірської, третє – Думанецької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Кращими тенісистами в особистому заліку стали учні Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Стародубцев Данило, Старов Денис, Шкарбан Ірина та Литвин Юлія, виборовши право представляти район на обласних змаганнях у м.Умань.

Побажаємо переможцям гідно виступити на обласних змаганнях.


27.10.2017 делегація працівників дошкільної освіти району відвідала навчальні заклади м.Канів із метою обміну досвідом роботи.

Програма поїздки була насичена і включала в себе ознайомлення з мережею дошкільних навчальних закладів міста, системою їх роботи, впровадження інновацій, а також культурними та історичними особливостями регіону.

Делегація оглянула дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 8 «Дзвіночок» та дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 6 «Теремок», де за філіжанкою кави обговорили питання реформування освітнього процесу у рамках реалізації  Закону України «Про освіту». Завідувачі ДНЗ із задоволенням переглянули художні номери у виконанні малят, які радо демонстрували свої здібності гостям.

Крім того, завідувачі побачили культурні надбання Канівського краю:відвідали Тарасову гору, де знайшов вічний спочинок український письменник та художник Тарас Шевченко; Успенський собор – один із найстаріших соборів центральної України, який заснований у 1144 році князем Всеволодом Ольговичем, будівлю Канівської ГЕС.

Поїздка залишила незабутні враження. Впевнені, що тепла, дружня зустріч надовго запам’ятається завідувачам ДНЗ.

Ми вдячні методичному кабінету відділу освіти Канівської міської ради за належну організацію проведення методичної зустрічі і з нетерпінням чекаємо на дошкільників із м.Канів у гості для подальшої плідної співпраці.


Цього свята немає в календарі, але дошкільники вже з вересня готуються до нього. Це – свято Осені. Малята розучують пісні, вірші та таночки. В останні дні жовтня у дошкільному навчальному закладі «Калинка» с.Вергуни пройшло свято Осені.

В актовій залі серед осінніх барв природи панувала особлива атмосфера тепла та затишку. Яскраво вбрані діти були активні, гарно розказували вірші, співали веселі пісні, танцювали запальні таночки, із задоволенням виконували свої ролі. У ході свята малята на годину перетворились у хмаринки, квітки та звірят, щоб зустріти жовтогарячу королеву та подякувати їй за щедрість врожаю і прекрасну золотобагряну пору.

Щедра Осінь розважала малят іграми та загадками.

Глядачі щедро винагороджували маленьких артистів оплесками.


25 жовтня 2017 року на базі опорного навчального закладу у Геронимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено навчально-методичні збори відповідальних осіб із питань цивільного захисту на тему: «Організація та ведення цивільного захисту у загальноосвітніх навчальних закладах».

Директор школи Буркацька Ольга Іванівна ознайомила присутніх із навчально-методичною базою опорного закладу, вимогами щодо створення та обладнання інформаційно-довідкових куточків із цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Головний спеціаліст відділу освіти Крутінь Іван Іванович продемонстрував засоби індивідуального захисту органів дихання, шкіри та прилади радіаційно-хімічної розвідки і дозиметричного контролю, звернувши особливу увагу на способах їх використання.

Із вимогами чинного законодавства щодо організації та ведення цивільного захисту на суб’єктах господарювання ознайомила головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна. Жваве обговорення присутніх викликало питання структури цивільного захисту у закладах загальної середньої освіти.

Акцентовано увагу на розкритті питання щодо планування та організації евакуаційних заходів. Проведено практичне відпрацювання евакуації учасників освітнього процесу з приміщення навчального закладу під керівництвом адміністрації школи.

Питання належної організації цивільного захисту у закладах загальної середньої освіти та виконання завдань функціональної підсистеми систематично виноситься на розгляд із представниками адміністрацій навчальних закладів.


27.10.2017 учні Будищенської та Руськополянської № 2 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів взяли активну участь у патріотичному заході «Ми – козаки. Пишайся нами, Україно!», який був проведений на базі Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради з участю представників Черкаського крайового товариства українського козацтва.

Для юнаків та дівчат проведено екскурсію санаторно-навчальним закладом, у ході якої вони ознайомилися з комплексом оздоровчих заходів та позакласною роботою школи-інтернату.

Всіх зацікавила гра «Морський бій» за запитаннями козацької тематики. Юні козаки навчальних закладів району продемонстрували у конкурсних програмах кращі козацькі якості та інтелектуальні здібності.

Господарі пригостили кулішем та варениками і подарували гостям маленькі сувеніри.


У м.Київ (Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді) відбувся Всеукраїнський освітянський форум «Аграрна практика позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів: тенденції та перспективи», у якому взяла участь директор районної станції юних натуралістів Насонова Ганна Олексіївна.

Всеукраїнський освітянський захід проводився з метою поширення сучасних інноваційних аграрних технологій у загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах та розвитку мережі учнівських навчально-дослідних земельних ділянок, привернення уваги державних і громадських організацій до проблем збереження та підтримки творчих учнівських об’єднань аграрного напряму, підвищення фахового рівня методистів, керівників гуртків і керівників учнівських трудових аграрних об’єднань, сприяння співпраці навчальних закладів, наукових установ і громадських організацій та бізнесу в поліпшенні профорієнтаційної й навчально-виховної роботи.

Учасники Форуму відвідали Національний університет біоресурсів та природокористування України, в рамках якого відбулася презентація агробіологічного факультету. Вони ознайомилися з роботою кафедр факультету, відвідали «Демонстраційно-колекційне поле сільськогосподарських культур», у розсаднику якого зібрана величезна колекція, яка нараховує близько 500 видів рослин. Крім того, всі взяли участь у майстер-класі «Гібридизації зернових культур», де власноруч провели гібридизацію і в результаті отримали сертифікати апробаторів.

Завершуючи захід, організатори та учасники висловили надію, що започаткований Форум збере ще не раз своїх однодумців!


На базі Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар класних керівників із теми: «Система роботи класного керівника з організації профорієнтаційної роботи в учнівському колективі».

Під час методичного заходу заступник директора школи з виховної роботи Гресь Валентина Михайлівна ознайомила учасників семінару з системою роботи навчального закладу щодо підготовки школярів до самостійного життя. Про основні напрямки профорієнтаційної роботи серед молоді розповіли спеціалісти районного центру зайнятості. Практичний психолог Чигирик Олександра Олексіївна надала інструментарій для класних керівників щодо сприяння у виборі професії учнями.

Педагоги переглянули фрагмент засідання гуртка «Юний педагог» із теми: «Я – майбутній учитель». Класний керівник Брик Марія Юхимівна разом із учнями 11 класу провели квест «Профіленд».

Такі заходи підвищують професійну компетентність освітян району.


28 жовтня 2017 року на базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено ІІ етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Урочистості з нагоди відкриття конкурсу підготували учні та педагоги Думанецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Вони з майстерністю декламували вірші, щирим багатоголоссям співали пісні та виконували емоційні танці.

113 учасників конкурсу вправлялися в майстерності художнього слова. Учні п᾽ятого класу розповідали про фантастичні мрії малого Тараса. Шестикласники писали есе про вічний вогонь у серцях українців, а семикласники створювали роздум на основі слів турецького поета Назима Хікмета про Кобзаря. Учні восьмого класу доводили, що Шевченко – голос душі українського народу, а дев’ятикласники висловлювали свою позицію щодо актуальності творів Тараса Шевченка для сучасної молоді. Старшокласники розмірковували над майстерністю Великого Кобзаря і висловлювали свою думку щодо впливу творчості Т.Г.Шевченка на свідомість українського народу.

Кращі результати показали учні Дубіївської, Мошнівської, Руськополянської №2, Сагунівської, Степанківської, Худяківської, Хутірської, Червонослобідської №2, Яснозірської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

На обласному етапі район будуть представляти учениця 11 класу Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Зима Аліна, учениця 10 класу Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Харенко Діна, учениця 9 класу Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Терещенко Руслана.

Протягом 24-26 жовтня 2017 року в Київському Палаці дітей та юнацтва проходила Дев’ята Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» та Шоста Міжнародна виставка освіти за кордоном «WORLD EDU – 2017». Це найбільший представницький в Україні професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій, який із 2009 року представляє досягнення національних і закордонних навчальних закладів; експозиції виробників і постачальників навчального обладнання та технічних засобів, інноваційних програм і рішень для освіти.

Під час виставки відбувалися науково-практичні конференції, семінари, презентації з актуальних проблем сучасного розвитку освіти. Мета виставки – представити досягнення в реформуванні галузі освіти, узагальнити та поширити кращий досвід і творчі розробки педагогічних і наукових колективів, обговорити та визначити перспективні шляхи кардинальних змін у взаємодії органів державної влади та управління, громадських організацій, бізнес-структур із забезпечення високих темпів здійснення завдань реформи національної освіти.

Цього року в заході взяли участь 585 учасників із 23 регіонів України, Чехії, Словаччини, Австрії, Канади, США, Швейцарії, Німеччини та інших країн. Освіту Черкаського району презентував районний методичний кабінет відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації у номінації «Інтеграція змісту освіти як складова тенденція розвитку освітніх технологій». Було представлено навчально-методичний посібник, який містить матеріали з досвіду роботи районного методичного кабінету та педагогів навчальних закладів району щодо впровадження інтегрованого навчання у дошкільних навчальних закладах, початковій та старшій школах, в основі якого лежать особистісно зорієнтовані технології, ІК-технології, технологія критичного мислення, проектна діяльність. Зосереджено увагу на результатах науково-дослідницької діяльності в Малій академії наук України, які підтверджують ефективність використання інтеграції в освітньому процесі. Представлені матеріали мали національно-патріотичне спрямування.

Диплом та срібну медаль вручено завідувачу районного методичного кабінету відділу освіти Церковній Вікторії Олександрівні.

Щиро бажаємо нових перемог на міжнародній освітянській ниві!


Протягом 17-20 жовтня 2017 року проходив І (районний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у таких номінаціях: «Українська мова та література», «Фізика», «Німецька мова», «Фізична культура». У конкурсі взяли участь 23 педагоги з 14 навчальних закладів району, зокрема 7 учителів української мови та літератури, 4 – німецької мови, 6 – фізики, 6 – фізичної культури. У всіх чотирьох номінаціях забезпечили участь педагогів адміністрації Руськополянської № 2 (директор Ткаченко Людмила Володимирівна), Червонослобідської № 2 (директор Завалко Тетяна Анатоліївна) загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, які вибороли по три призові місця у різних номінаціях.

Учасників професійного конкурсу віршами, піснями та танцями привітали учнівські колективи Руськополянських № 1, № 2 та Хутірської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Конкурсанти для перегляду запропонували відеорезюме, відеоролики-самопрезентації та відеоролики-представлення власної педагогічної ідеї. Крім того, під час оцінювання конкурсних матеріалів враховувалися зміст та якість контенту сайту чи блогу, кількість учнів-переможців олімпіад та конкурсів, особистих професійних перемог, друкованих видань, участь в Інтернет-заходах тощо. Всі учасники пройшли тестування та виконали творчі завдання з використанням ІКТ.

Найбільшу кількість балів набрали вчитель української мови та літератури Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тертична Ірина Мирославівна, вчитель німецької мови Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Горобець Інна Вікторівна, вчитель фізики Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Крамар Наталія Григорівна та вчитель фізичної культури Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Гладун Вячеслав Вікторович.

Дякуємо всім педагогам за сумлінну творчу працю та бажаємо переможцям районного етапу Конкурсу успішно пройти відбірковий тур обласного етапу.


24 жовтня 2017 року в КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся обласний семінар «Компетентнісний підхід та соціалізація творчої особистості проектами творчого об’єднання «Соняшник».

У рамках проведення заходу організовано зустріч учителів-філологів Черкаського району із завідувачем кафедри світової літератури Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, професором, президентом Української асоціації викладачів зарубіжної літератури, головою методичної комісії Міжнародної гри зі світової літератури «Sunflower» Ковбасенком Юрієм Івановичем, директором творчого об’єднання «Соняшник» Морщавкою Юрієм Олександровичем та учителем української мови і літератури спеціалізованої школи «Тріумф» м.Київ Блажко Марією Богданівною. Вчителям надано методичні рекомендації щодо проведення інтелектуальних конкурсів, які сприяють розвитку пізнавальних і творчих здібностей учнів, формують їх критичне мислення і розширюють кругозір.

Школярі Черкаського району активно долучаються до інтерактивних конкурсів. Це є заслугою педагогів, які надають учням можливість реалізувати свої знання на всеукраїнському рівні і здійснюють компетентнісний підхід у викладанні предметів гуманітарного циклу.


18 жовтня 2017 року на базі Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для вчителів біології з проблеми: «Формування ключових компетентностей особистості шляхом використання сучасних ІКТ та засобів навчання на уроках біології, природознавства».

Педагог-організатор Красовська Наталія Василівна та колектив школи тепло і гостинно зустріли учасників районного заходу.

Із доповіддю-презентацією «Використання сучасних ІКТ та засобів навчання на уроках біології» виступила вчитель біології Товстоноженко Інна Іванівна. Учасники семінару відвідали урок біології у 7 класі з теми: «Різноманітність павукоподібних, їх роль в екосистемах і значення в житті людини», метою якого було спостереження за ефективністю використання ІК-технологій.

Вчителі здійснили екскурсії до джерела з цілющою живою водою, що розташоване на подвір’ї місцевого жителя, а також до урочища «Шаєва гора» що є природним заповідником і археологічною пам’яткою.

Інструктивно-методичну нараду із питань організації освітнього провела методист районного методичного Діхтяр Тамара Василівна.

Педагоги підвищили свою професійну компетентність та спланували подальшу роботу.


У теплі осінні дні у с.Нечаївка працював військово-спортивний патріотичний табір «Доброволець», у якому взяли участь старшокласники загальноосвітніх шкіл Черкаського району.

Протягом трьох днів учасники ознайомилися з матеріальною частиною короткодульної зброї, АК, гранат і РПГ; вивчили стрілецькі стійки; відпрацювали основи тактики, пересування двійками та малими групами, рукопашний бій, знешкодження озброєного суперника. Також для учасників пройшли теоретичні та практичні заняття з міно-саперної справи та тактичної медицини.

У школярів залишилися незабутні враження від зустрічі з юнаками, які побували в зоні АТО.


17.10.2017 на базі Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва ім.В.Симоненка відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів із проблеми: «Шляхи залучення школярів до читання художньої літератури».

Заступник директора з наукової роботи обласної бібліотеки для юнацтва Чорнобривець Валентина Михайлівна провела практикум «Упровадження системи УДК у роботу шкільних бібліотек»; ознайомила зі змінами у розстановці фонду бібліотек, новинками розділів сайту бібліотеки з методичної роботи.

Інформаційний огляд літератури за темою: «Книги для навчання та корисного дозвілля» організувала головний бібліотекар відділу читальних залів обласної бібліотеки для юнацтва Гончаренко Світлана Леонідівна та ознайомила з новими надходженнями.

Завідувач відділу читальних залів бібліотеки, член спілки письменників України Вербівська Катерина Іванівна представила черкаську молоду письменницю та науковця Юлію Гончар, презентувавши її роботи. Молода поетеса прочитала свої улюблені вірші.

Шкільні бібліотекарі стали учасниками творчої зустрічі «Поетичні вітрила Юлії Гончар» за участю черкаських письменників Наталії Лапіної та Івана Дубініна.

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна провела методичний дайджест.


У рамках реалізації обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини» у Червонослобідській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 відбувається оновлення матеріально-технічного забезпечення навчальних кабінетів. Школа поповнилася сучасними мультимедійними комплексами для кабінетів фізики, хімії та біології, які вчитель-новатор буде використовувати у своїй діяльності, що сприятиме підвищенню рівня знань школярів.

Чудовим та корисним стало придбання комплектів робототехніки «Lego», завдяки яким учні школи спробують себе в ролі інженерів та програмістів, використовуючи найновіші розробки сучасності.


19 жовтня 2017 року відбувся виїзний семінар директорів інноваційних закладів – учасників обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини» з метою обміну досвідом до загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 м.Горішні Плавні Полтавської області.

У семінарі взяв активну участь директор Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Самохотов Анатолій Олександрович.

Колег із Черкащини зустріла директор школи Тягай Наталія Анатоліївна, яка познайомила з досвідом упровадження інноваційних технологій, зокрема використання хмарних технологій, робототехніки «Lego». Акцентовано увагу на участі колективу школи у міжнародних проектах, використанні особливостей фінляндської освіти та її елементів в українській освітній простір.

Заслужений учитель України Залізняк Сергій Володимирович продемонстрував свою інноваційну діяльність на уроках фізики. Вчителі інформатики презентували кабінет робототехніки та «IT-Центр», які є важливою складовою сучасного освітнього простору.

Керівники навчальних закладів Черкащини поспілкувалися з педагогами-новаторами Горішньоплавнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 та дізналися про всі аспекти інноваційних методів та форм навчання.

Проведення таких зустрічей є надзвичайно корисними, адже кожен керівник навчального закладу виношує безліч ідей для покращення та оновлення школи і може поділитися своїм досвідом у досягненні поставлених цілей.


19.10.2017 на базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбулось засідання Школи молодого вчителя математики, фізики та інформатики за темою: «Сходинки до вершин майстерності».

Педагог-організатор школи Шапран Наталія Валентинівна ознайомила молодих учителів із досягненнями та перспективами розвитку навчального закладу.

Під час відвідування уроків із математики в 6 класі за темою: «Додавання та віднімання звичайних дробів» (учитель Нечипоренко Оксана Олексіївна) та з інформатики в 8 класі за темою: «Стильове оформлення абзаців. Розділи. Колонтитули. Структура документа. Посилання. Автоматизоване створення змісту та покажчиків» (учитель Підкошена Ольга Василівна) молоді вчителі-предметники визначали тип та структуру уроків, вивчали методику подання нового матеріалу, узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок учнів, використання інтерактивних і комп’ютерних технологій, міжпредметних зв’язків, аналізували їх вплив на активізацію розумової діяльності та розвиток комунікативних якостей учнів.

Активними, розсудливими, толерантними та спостережливими були молоді педагоги протягом інтерактивної вправи «Незакінчені речення» та ділової гри «Складання картки зворотнього зв’язку». Із допомогою досвідчених учителів математики та інформатики вони вивчили основні етапи самоаналізу сучасного уроку та проаналізували компетентності, сформовані протягом проведених уроків.

Заняття з елементами тренінгу за темою: «Шлях до професійного успіху» провела практичний психолог Коваль Наталія Григорівна. Під час заходу молоді педагоги навчались розв’язувати надзвичайно цікаві проблемні ситуації під керівництвом досвідчених педагогів.

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна та керівники Школи молодого вчителя Братцева Людмила Андріївна і Жученко Юлія Миколаївна (Сагунівська ЗОШ І-ІІІ ступенів) провели практикум із ведення шкільної документації та ділову гру «Саморозвиток особистості молодого педагога в школі».

У ході роботи молоді педагоги заповнили анкету, листок стажування та отримали в електронному вигляді дидактичні матеріали для навчально-методичного забезпечення освітнього процесу в школі.

Такі зустрічі сприяють зміцненню дружніх стосунків між молодими фахівцями суміжних дисциплін, поповненню досвіду, позитивних емоцій і приємних вражень.


На базі дошкільного навчального закладу «Веселка» с.Леськи Леськівської сільської ради відбулась нарада завідувачів ДНЗ.

У нараді взяла участь методист відділу дошкільної освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Ванько Ксенія Іванівна, яка ознайомила присутніх зі змінами у новому Законі України «Про освіту», що забезпечить ефективну систему всебічного розвитку людини та сприятиме істотному зростанню інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості.

Методистом районного методичного кабінету Голубенко Валентиною Григорівною розглянуто питання «Доступність та якість послуг у сфері освіти». Зазначено, що не зважаючи на позитивні тенденції у розвитку мережі ДНЗ району, а саме: введення в експлуатацію двох дошкільних навчальних закладів, протягом останніх років залишається актуальною проблема перевантаження дошкільних навчальних закладів. На жаль, у багатьох дошкільних установах району наповнюваність перевищує їх проектну потужність.

Завідувачам дошкільних навчальних закладів запропоновано проаналізувати означене питання спільно із сільськими радами та надати пропозиції відділу освіти щодо покращення ситуації.

Стан проходження курсів підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників у 2017-2018 навчальному році висвітлила методист районного методичного кабінету Іванченко Галина Борисівна.

Із результатами перевірки роботи відділу освіти з питань протипожежного захисту підвідомчих об’єктів ознайомила завідувачів інженер групи централізованого господарського обслуговування Казінцева Галина Іванівна.

12 жовтня 2017 року на базі Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів математики за темою: «Формування життєвих компетентностей учнів шляхом використання мнемотехнічних прийомів у викладанні математики».

Змістовною та цікавою була візитка-презентація школи, яку представила заступник директора із навчально-виховної роботи Мигаленко Тетяна Василівна.

За допомогою мультимедійної презентації вчитель математики Бедусенко Ольга Сергіївна глибоко проаналізувала теоретичні аспекти мнемотехніки як одного із найефективніших методів засвоєння інформації та інформаційного перенасичення, що забезпечує оптимізацію розумової діяльності в умовах сучасної освіти.

Методику використання мнемотехнічних прийомів на різних етапах уроку вивчали під час відвідування уроків із алгебри за темою: «Розв’язування лінійних нерівностей із однією змінною», 9 клас (Бедусенко О.С.) та з математики за темою: «Додавання і віднімання мішаних чисел», 6 клас (Молодик Т.В.).

Під керівництвом вчителя Молодик Тетяни Володимирівни проведено тренінг з підготовки до ДПА та ЗНО за темою: «Елементи прикладної математики», під час якого вчителі-предметники розв’язували прикладні задачі достатнього та високого рівнів та склали електронний тест за допомогою комп’ютерної програми «My test».

Завершальним акордом семінару стало проведення під керівництвом Бедусенко Ольги Сергіївни математичного квесту «У пошуках істини», під час якого вчителі, об’єднані спільною метою, відгадали закодоване слово, пройшли через тернистий шлях випробувань і визначили команду-переможця.

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна провела нараду, на якій розглянула питання про продовження реалізації Міжнародного освітнього проекту «Міксіке в Україні», критерії оцінювання навчальних досягнень учнів із математики; участь в обласній Інтернет-олімпіаді, участь в обласному Інтернет-семінарі за темою: «Діяльнісний підхід до навчання математики», організацію та проведення І та ІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з математики, проведення Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» в 2017-2018 навчальному році, участь у виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини» та конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів.

Методичні заходи такого спрямування надають можливості впровадження компетентнісного підходу при викладанні та вивченні математики, розвивають творчий потенціал, уміння орієнтуватися в різноманітних ситуаціях та працювати в команді.

12.10.2017 на базі Комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбулася обласна учнівська конференція «Герої не вмирають».

Відкрив захід виступ рою «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

У конференції взяли участь учень Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вашурін Богдан із роботою «Війни виграють не генерали» (керівник Михайлова Л.О.) та учні Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дорош Владислава та Вегера Вадим із роботою «Там, де потрібен Батьківщині» (керівник Константинова Л.М.). Юні дослідники у своїх виступах висвітлили систему роботи означених навчальних закладів із патріотичного виховання підростаючого покоління.