26 жовтня 2019 року на базі спеціалізованої школи №17 м.Черкаси відбувся відкритий дебатний турнір, у якому брали участь 25 команд із різних міст - Черкаси, Київ, Кривий Ріг. Команда Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 «Хвиля» у складі  Волошенко Валерії, Калини Ані, Гаркуль Ілони, таймкіпера Гребенюк Тіни грали у молодшій лізі (5-7 класи) на тему «Школа виховує успішну особистість». Вони зіграли кейси «за» та «протии», раунд імпровізації на тему «Казки породжують лінощі» та вийшли до фіналу! У фіналі команда грала з командою спеціалізованої школи №17 на тему «Щастя за гроші не купиш».  Готуватися довелося швидко, адже на підготовку було лише 15 хвилин! У результаті команда «Хвиля» виборола ІІ місце. Прекрасна дружна атмосфера, вибухові емоції ­­ –  результат усього дня! Бажаємо команді успіхів і перемог!

26 жовтня 2019 року на базі Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького відбувся І Черкаський обласний краєзнавчо-географічний диктант. Просвітницький захід організовано з метою патріотичного виховання та популяризації краєзнавчо-географічних знань серед шкільної молоді.

У заході брали участь учні та вчителі закладів загальної середньої освіти, а саме: Мошнівської, Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», Червонослобідських закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 і № 2. За участь у написанні диктанту всі учні отримають памʼятні призи, а вчителі географії – сертифікати.

Черкаський район знову радо зустрічає волонтерів Корпусу миру США.

Червонослобідські заклади загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 та №2 гостинно прийняли волонтерів Корпусу Миру США.

У Червонослобідському закладі №1 розпочала свою роботу волонтер Raisa Alstodt, а у Червонослобідському закладі №2 - Charlay Bibins.

Школярі презентували заклади освіти у формі екскурсії, ознайомили гостей із історією, традиціями. Волонтери вже встигли побувати на уроках, подружилися зі школярами й зацікавили їх англійською мовою.

Бажаємо взаєморозуміння, дружби, плідної співпраці учасників освітнього процесу з волонтерами та покращення знань, умінь здобувачів освіти!

 

25 жовтня 2019 року за підтримки Міністерства освіти і науки України, Українського географічного товариства та Асоціації вчителів географії України у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся Всеукраїнський з’їзд учителів географії. У заході брали участь і вчителі Черкащини. Представниками Черкаського району були Тарасенко Зоя Віталіївна, вчитель географії Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1, та Канюка Лариса Миколаївна, вчитель географії Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. Головною метою проведення стало обговорення сучасного стану шкільної географічної освіти, її проблем та напрямки подальшого розвитку.

На базі Черкаського гуманітарно-правового ліцею відбувся семінар-практикум сертифікованого викладача CELTA, консультанта-тренера Express Publishing Ляшко Наталії Олександрівни для вчителів іноземних мов закладів загальної середньої освіти «Be cool at school», організований районним методичним кабінетом.

Кваліфікований тренер детально зупинилася на питаннях «Using images in the EFL Classroom», «Reflection» та «Feedback», продемонструвала різноманітні ігри, вправи, практичні методики та техніки, які є надзвичайно важливими для навчання учнів, розвитку їх пам’яті, уваги, навичок говоріння, критичного мислення.

Семінар був цікавим та корисним. Усе побачене вчителі мають намір  використовувати в роботі.

На базі Худяківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради відбувся семінар-практикум класних керівників із теми: «Виховання здобувачів освіти на засадах партнерства». Привітала учасників семінару та презентувала заклад директор Сивець Ганна Іванівна. Із вітальним словом та музичним побажанням до гостей звернувся учнівський актив під керівництвом педагога-організатора Ляшко Світлани Іванівни та вчителя музичного мистецтва Луговського Віталія Федоровича.

Із досвіду роботи щодо питання «Сучасний класний керівник: яким йому бути?» виступили заступник директора з виховної роботи Толкач Любов Миколаївна та вчитель української мови та літератури, класний керівник 11 класу Посипайко Людмила Миколаївна.

У рамках семінару-практикуму класні керівники відвідали батьківські читання «Книга – путівник лабіринтами батьківських проблем у сучасному соціумі», який провела вчитель зарубіжної літератури, класний керівник 9 класу Сайфудінова Ганна Петрівна.  Гості взяли участь у воркшопі «Булінг у дитячому середовищі», який організували практичний психолог Атамась Олександра Геннадіївна та соціальний педагог Щекочіхіна Віра Володимирівна. Учитель математики Педан Ніна Володимирівна розглянула питання «Нове покоління «Z». Як знайти спільну мову?».

Під час семінару-практикуму учасники мали змогу поспілкуватися, обмінятися досвідом, збагатити свою педагогічну скарбничку.

Уже стала традиційною участь школярів у Всеукраїнській олімпіаді «Всеосвіта». 22 жовтня 2019 року учні 6-А класу Червонослобідського закладу загальної середньої освіти №2 виконали завдання з української мови олімпіади «Всеосвіта Осінь 2019». Це випробування на знання рідної мови й уміння користуватися її засобами. Усі учасники отримали сертифікати за участь, а Бродацька Єлизавета – Диплом за ІІІ місце. Це не перша перемога учениці на мовних конкурсах, вона вже має нагороди за ІІ місце в районному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, за ІІІ місце в районному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Участь у конкурсах з української мови дає учням змогу перевірити свої знання, напрацювати вміння застосувати їх практично, виховує самостійність. Це посильний вклад сучасних школярів у розвиток рідної мови, підтримка державної мови та популяризація її вивчення.

На базі Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся семінар-практикум за участі спікерів із Великої Британії Алекса Родітіса та Деніса Морріса. Усього в семінарі взяли участь 230 осіб.

Захід відвідали учителі англійської мови області, викладачі іноземних мов вищих навчальних закладів, а також педагоги закладів загальної середньої освіти Черкаського району.

Об’єктом обговорення та зворотного зв’язку учасників семінару-практикуму стали питання навчання спілкуванню іноземною мовою у реальних умовах, виконання ролі рівноправного співрозмовника, домашнє завдання у ХХІ столітті.

22.10.2019-24.10.2019 проходила ХІ міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» в Київському Палаці дітей та юнацтва.

Організовує та проводить виставку Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України. Розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Інноватика в сучасній освіті» з 2014 року офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку виставок, що проводяться в Україні. Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті»- найбільший в Україні професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій, який із 2009 року представляє досягнення національних і закордонних закладів освіти; експозиції виробників і постачальників навчального обладнання та технічних засобів, інноваційних програм і рішень для освіти; науково-практичні конференції, семінари, презентації з актуальних проблем розвитку освіти. Мета виставки – сприяти освітній реформі в Україні шляхом узагальнення та поширення кращого педагогічного досвіду та інноваційних розробок педагогічних і наукових колективів, здобутих при реалізації завдань освітньої реформи; створити творче середовище для педагогів, фахівців і науковців із обговорення та визначення подальших перспектив розвитку освіти, шляхів необхідних змін у взаємодії органів державної влади та управління, ОТГ, бізнес-структур із забезпечення якісного й успішного формування національної системи освіти.

Програмою виставки було передбачено проведення науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, презентацій, майстер-класів, воркшопів, експертних дискусій, педагогічних коучингів, дискусійних панелей, тренінгів тощо.

Районний методичний кабінет презентував на міжнародній виставці у номінації «Психологічний супровід реформ» узагальнений досвід роботи за темою: «Психологічна взаємодія учасників освітнього процесу – синергія успіху в контексті реформ». За підсумками журі роботу відзначено дипломом та золотою медаллю.

Щиро дякуємо голові райкому профспілки Рябчич Людмилі Володимирівні за те, що сприяла участі районного методичного кабінету  в виставці.

Нових нам досягнень на міжнародному рівні!

17.10.2019 на базі Комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбувся обласний фестиваль ватр-представлень роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому взяли участь рої «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та «Нащадки козаків» Хутірського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. Під час заходу учасники представили творчо-мистецький звіт «Слава героям». Рої були нагороджені Дипломами лауреата та заохочувальними призами.

Бажаємо учасниам фестивалю нових перемог, творчих ідей, цікавих зустрічей із однодумцями.

22 жовтня 2019 року відбувся семінар-практикум для практичних психологів,  соціальних педагогів закладів дошкільної, загальної середньої освіти на тему: «Здійснення корекційних та розвиткових занять із дітьми з особливими освітніми потребами  працівниками психологічної служби». У роботі семінару взяли участь працівники комунального закладу «Інклюзивний ресурсний центр» Черкаської районної ради Слободяник Наталія Василівна та Бобух Людмила Анатоліївна, які в своїх виступах детально зупинилися на нових документах Міністерства освіти і науки України щодо діяльності психологічної служби з дітьми з особливими освітніми потребами, зокрема в умовах інклюзивного навчання. Особлива увага була приділена питанню співпраці працівників психологічної служби закладів освіти та інклюзивно-ресурсного центру в супроводі родин із дітьми, які мають особливості розвитку.

Методист районного методичного кабінету із практичної психології та соціальної роботи Харитонова Світлана Миколаївна детально зупинилася на особливостях здійснення корекційно-розвиткової роботи фахівцями з дітьми різних нозологій, застосування корекційно-розвиткових програм. У ході роботи учасники практикуму з’ясовували напрями інтеграції форм та методів діяльності практичного  психолога, соціального педагога, асистента вчителя, педагогів закладу, медичного працівника та батьків, що обов’язково призводить до прогресу в розвитку дитини з особливим потребами.

Під час практикуму учасники взяли участь у майстер-класі практичного психолога Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Коваль Наталії Григорівни, яка представила свої авторські наробки в роботі з дітьми, що мають особливості в розвитку, розвивальні вправи, які в творчій та ігровій формі розвивають дітей з особливими освітніми потребами.

Учасники практикуму здобули не лише науково-методичні рекомендації щодо фахової роботи в умовах інклюзивної освіти, але й практичні родзинки в здійсненні щоденної розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми  потребами.

 

Відповідно до наказу КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» від 13.08.2019 № 83/01-06 «Про проведення додаткового одноденного тренінгу «Ігрові та діяльнісні методи навчання за методикою the Lego Foundation» 19 жовтня 2019 року на базі Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради (директор Яценко Катерина Миколаївна) проведено одноденний семінар-тренінг із проблеми: «Ігрові та діяльнісні методи навчання у початковій школі» для вчителів, які працюють із учнями 1 класів за новим Державним стандартом початкової освіти.

Учасники семінару під керівництвом тренера Лисенко Світлани Вікторівни ознайомилися з основними аспектами роботи за програмою «Безмежний світ гри з Lego» у рамках дії проекту «Сприяння освіті», усвідомили функціональне значення гри як новітньої технології розвитку та навчання молодших школярів.

Учителі дізналися про використання цеглинок LЕGO в освітньому процесі початкової школи; практично ознайомилися з методикою компетентнісного навчання «Шість цеглинок», яка сприяє розвитку пам’яті, творчого мислення, креативності учнів початкових класів; опрацювали питання щодо виконавчих функцій мозку; з’ясували питання щодо впливу гри на сфери розвитку дитини; взяли активну участь у виконанні вправ із застосуванням цеглинок наборів Lego Duplo та Lego Sistem.

Навчання пройшло у теплій, дружній атмосфері. Педагоги активно включалися у роботу під час проведення групових інтерактивних вправ, виявляли творчий підхід до виконання поставлених завдань, що сприяло формуванню практичних умінь організації освітнього процесу з учнями початкових класів в умовах Нової української школи, підвищенню фахового рівня та професійної майстерності вчителів.

 

Успішна реалізація змісту нового Державного стандарту початкової освіти можлива за умови організації освітнього процесу з використанням необхідних засобів навчання та обладнання.

Освітній простір класних кімнат для учнів 1-х класів закладів загальної середньої освіти району поповнився наборами LEGO Play Box, які надійшли від компанії The LEGO Foundation. Це дало змогу реалізувати ігрові та діяльнісні методи навчання у початковій школі. Адже гра – найкращий інструмент підготовки дітей до викликів майбутнього.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2018 № 283 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи», з метою забезпечення якісної сучасної та доступної освіти «Нова Українська школа», що передбачає створення відповідного розвивального освітнього середовища, за рахунок коштів субвенції державного (90%) та місцевого (10%) бюджетів відділом освіти Черкаської районної державної адміністрації здійснено закупівлю засобів навчання для кабінетів початкової школи та розподіл між закладами загальної середньої освіти.

Учителі початкових класів отримали та зможуть успішно використовувати для організації освітнього процесу в Новій українській школі контрольно-вимірювальні інструменти, терези з набором важків, політичний та фізичний глобуси, комплекти стінних та тематичних карт, набори музичних інструментів, лупи шкільні, секундоміри, компаси, словники з української, англійської мови, дитячі енциклопедії тощо.

Надходження нового обладнання продовжується.

Районний методичний кабінет став ініціатором проведення біологічного практикуму для вчителів біології у рамках підготовки до ЗНО із залученням викладачів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (Інститут природничих та аграрних наук). 18 жовтня 2019 року з педагогами працювали Гаврилюк Максим Никандрович, кандидат біологічних наук, доцент, директор Інституту природничих та аграрних наук, який розповів учителям про досягнення інституту та окремо зупинився на можливості проходження підвищення кваліфікації вчителями біології та хімії на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького;  Дерій Сергій Іванович, кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та агробіології, – про новітні досягнення в галузі загальної біології та особливості викладання окремих тем для школярів; Соколенко Світлана Вікторівна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології та біохімії – про сучасні успіхи в галузі дослідження імунології людини; Спрягайло Оксана Анатоліївна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри екології та агробіології, – щодо нових підходів у систематиці органічного світу.

Така співпраця є запорукою ефективності партнерства закладів загальної середньої освіти  та університетів і сприяє кращому розумінню специфіки кожного рівня освіти, можливостей реалізації освітніх реформ та різних форм професійного розвитку.

 

 

 

 

На базі Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів математики за темою: «Впровадження STEM-освіти на уроках математики».

Тепло і гостинно зустрів колектив школи вчителів математики Черкаського району.

За допомогою мультимедійної презентації вчитель математики Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чепурна Наталія Григорівна розкрила актуальність проблеми інтеграції в освіті, глибоко проаналізувала основні етапи підготовки екскурсій, які розглядаються як потужний засіб реалізації завдань STEM-освіти: популяризації інженерно-технологічних професій, формування наукового світогляду, інтеграції матеріалу різних навчальних предметів у межах одного навчального дня, здійснення керованої дослідно-проектної діяльності тощо.

Під час STEM-екскурсії «У пошуках многогранників» (11 клас) вчителі математики вивчали структуру її проведення та методику формування інтегративного мислення учнів на різних її етапах (Шаповал Тетяна Іванівна та Чепурна Наталія Григорівна, вчителі математики Яснозірської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів, та Шаповал Яків Якович, економіст Яснозірського сільськогосподарського підприємства ТОВ «Пономар»).

Під керівництвом учителів математики Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведений тренінг щодо підготовки до ДПА та ЗНО за темою: «Розв’язування компетентнісних задач», під час якого вчителі-предметники за допомогою Google Форм розв’язували компетентнісні задачі різних рівнів складності.

Усвідомлювати значення власних освітніх потреб та цінності нових знань та вмінь, розвивати прагнення організовувати та планувати свою освітню діяльність, виховувати  прагнення до самоосвіти педагоги вчились під час реалізації проєкту «STEM-вежа», який провели Тищенко Ірина Анатоліївна, методист районного методичного кабінету та Бедусенко Ольга Сергіївна, керівник районного методичного об’єднання вчителів математики.

Підсумок семінару було проведено у формі круглого столу, під час якогорозглянуті такі питання: про Національний чемпіонат Прангліміне з усного рахунку,  участь в обласних інтернет-олімпіадах із базових дисциплін; обласний сайт для підготовки до Всеукраїнських олімпіад із математики: «Математичні олімпіади: крокуємо до вершин разом»; організацію та проведення Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» в 2019-2020 навчальному році; організацію та проведення І та ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з математики; про результати онлайн-анкетування вчителів-предметників на секційних засіданнях; про проведення фінального етапу XXII Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М. Й. Ядренка.

 

 

 

 

 

На початку жовтня директор Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Самохотов Анатолій Олександрович був учасником Виїзної школи викладачів історії з країн СНД і Балтії, що працювала у Вільнюсі.

На заході були присутні понад 50 осіб із 9 країн світу – це вчителі історії, викладачі університетів, музейні представники та інші. Темами занять були сторінки історії Другої світової війни, трагедія Голокосту, колаборацонізм. Кожен із учасників презентував свій проект із означених тем, власні розробки, ініціював новинки в трактуванні подій.

Учасники прослухали лекцію: «Аспекти збереження пам’яті Голокосту. Дослідницька і навчальна робота в сучасній Литві», обмінялися досвідом. Були проведені екскурсії на територію колишнього гетто, Литовського Єрусалиму, сучасним Вільнюсом. А також відбулася зустріч із пані Фанею Бранцовською, яка пережила Голокост.

Важливою виявилася екскурсія до меморіального комплексу «Дев’ятий форт» - один із фортів Ковенської фортеці. Після Першої світової війни він був в’язницею МВС Литви, а потім - НКВС СРСР. У часи нацистської Німеччини – це місце масових вбивств.

Відвідані заходи  обов’язково сприятимуть реалізації нових ідей і задумів.

 

 

 

 

12.10.2019 районний Центр дитячої та юнацької творчості відзначив свій 40-річний ювілей. У цей день в ошатній залі Будинку культури села Мошни зібралися педагогічний колектив, випускники, вихованці закладу, колишні працівники, гості та жителі села. З нагоди свята завітали на гостину і заступник голови Черкаської районної ради Степанюк Сергій Олексійович, начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, сільський голова села Мошни Шкарбута Богдан Вікторович. До привітань долучилися творчі колективи, які працюють на базі закладу, і випускники. Під час заходу глядачі мали змогу ознайомитися із історією та сьогоденням закладу, досягненнями та планами на майбутнє.

Бажаємо вихованцям та педагогічному колективу творчих успіхів, досягнення нових висот та постійно поповнювати скарбничку закладу високими досягненнями!

 

 

 

 

У Червонослобідському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 відбувся майстер-клас учителя інтегрованого курсу «Мистецтво» Яковенко Лариси Віталіївни для курсантів комунального навчального закладу «Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», що викладають мистецькі дисципліни в закладах освіти області.

Основними учасниками майстер-класу стали учні 1 класу-здобувачі освіти Нової української школи, які уже протягом вересня познайомилися з цікавим та незвичним предметом – музичним мистецтвом. Вони із захопленням вчаться розрізняти звуки, відтворювати ритм та проспівувати настрій…

Педагоги, що спостерігали за маленькими школярами, відмічали, як вільно, розкуто та невимушено спілкуються першокласники з вчителем, розмірковують над поставленими запитаннями, помічають найменші інтонації голосу, емоцій та настрою педагога!

Лариса Віталіївна поділилася своїм досвідом участі в обласному етапі конкурсу «Учитель року»,  розкрила педагогічні секрети створення творчого навчального проекту з музичного мистецтва, надала поради щодо  відновлення емоційної рівноваги під час перевантаження в педагогічній діяльності, представила сімейні секрети гармонії творчого вчителя.

Методист комунального навчального закладу «Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», із мистецьких дисциплін Лємєшева Наталія Андріївна від імені курсантів інституту висловила велику вдячність адміністрації та педагогічному колективу закладу освіти за підтримку творчо обдарованих школярів, за створення належних умов для навчання та розвитку мистецьких компетентностей в учнів 1-2 класів Нової української школи.

08.10.2019 на базі Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота відбулися обласні змагання команд Юних Друзів Прикордонників, в яких взяла участь команда Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Згідно з програмою змагань учасники виборювали першість у таких випробуваннях: «Проходження урочистим маршем із виконанням стройової пісні та речівки», «Матеріальна частина АК-74 неповне розбирання, збирання АК-74, стрільба у ціль із АК-74», «змагання зі слідознавства», «Воєнізована естафета». За результатами конкурсних випробовувань команда виборола почесне ІІ місце.

Вітаємо учасників команди та її керівників (Гулю В.Б., Константинову Л.М., Дерев’янка В.В.) з перемогою! Бажаємо досягти нових висот, ще кращих результатів!

 

 

 

 

Є люди, які скрізь і завжди випромінюють добро. Від спілкування з ними стаєш кращим, прагнеш удосконалення, мрієш про світле.

Такою є черкаська поетеса Ольга Месевря. Щира людина, яскрава особистість, чарівна жінка, талановита письменниця завжди вражає людяністю й оптимізмом.

08 жовтня 2019 року в обласній юнацькій бібліотеці імені Василя Симоненка відбулася ювілейна зустріч із Ольгою Месеврею. Багато чудових слів було сказано на адресу ювілярки її колегами-письменниками, педагогами, учнями.

Школярі та вчителі Черкаського району теж долучилися до заходу та привітали Ольгу Іванівну із врученням літературної премії «Благовіст».

 

 

 

 

Перемикач версій