Повідомляємо, що на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року №849, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/

На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом - освітні серіали. Наразі, на платформі доступний новий онлайн-курс «Стартуй стартап» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/startuj-startap).

Серіал дає практичні знання про те, як зробити свій стартап від ідеї до реалізації. Після перегляду серіалу ви зможете:

-               розуміти, що таке стартап і чим він відрізняється від класичного бізнесу;

-               надихнутися кейсами українських підприємців;

-               зрозуміти, як робити перші кроки для створення стартапу;

-               зрозуміти, хто може допомогти зробити стартап;

-               віднайти оптимальну бізнес-модель;

-               навчитися працювати з клієнтами;

-               навчитися інструментів стартаперів - канва, кастдев та інших;

-               зрозуміти, як робити MVP;

-               навчитися пітчити. 

Просимо поширити інформацію про курс «Стартуй стартап» серед учасників освітнього процесу. Реєстрація на курс відбуватиметься постійно, тож усі бажаючі зможуть долучитися до навчання у будь-який зручний час.

 

 

 

Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме протягом 05-19 січня 2021 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021. Нагадаємо, що минулорічні відеоматеріали доступні на youtube каналі ГС «Освіторія», а також на платформі iLearn.

За матеріалами сайту https://testportal.gov.ua/probne-zno-2021-daty-reyestratsiyi-ta-testuvannya/

 

 

 

Шановні колеги!
На онлайн-платформі з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта» (osvita.diia.gov.ua )кожен громадянин може безкоштовно опанувати
цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали.
Наразі, на платформі доступний новий онлайн-курс «Кіберняні»
(https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny).
З цього курсу ви дізнаєтеся, як мінімізувати ризики втрати вашої приватної, чутливої інформації. Як попередити кібератаку або кібершахрайство та як швидко відновитися після них, у випадку якщо вони все ж таки сталися. Участь у серіалі взяли експерти, для яких кібербезпека - це не тільки робота, а спосіб життя.
З метою залучення якомога більшої кількості громадян до процесу
опанування цифровими навичками, Мінцифри звертається до Вас з проханням надати підтримку в розповсюдженні інформації на своїх ресурсах щодо можливості перегляду зазначеного курсу онлайн.
Рекомендуємо розмістити дану інформацію на шкільних сайтах, освітніх блогах вчителів, повідомити вчителів за допомогою електронної пошти, соціальних мереж тощо. 
Дякуємо за розуміння та підтримку!

У середу, 20 травня 2020 р., 14.00 відбудеться онлайн-спілкування “АБІТУРІЄН – УНІВЕРСИТЕТ – СТУДЕНТ” на офіційній сторінці ЧДТУ в Instagram з ректором Черкаського державного технологічного університету Олегом Олександровичем Григором, де всі бажаючі, кого хвилює питання отримання вищої освіти та особливостей  навчання в університеті зможуть задати різні запитання на які керівництво закладу надасть вичерпні відповіді.

Ваші запитання надсилайте на офіційну електронну адресу ЧДТУ:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 або на адресу приймальної комісії ЧДТУ:

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ставити запитання також можна у приватних повідомленнях на facebook сторінці Черкаського державного технологічного університету.

Черкаський державний технологічний університет чекає на Ваші запитання та на зустріч!

Анонс про проведення онлайн-спілкування (https://chdtu.edu.ua/news/item/14138-rektor-chdtu-oleh-hryhor-zaproshuie-do-onlain-dialohu

Дорогі друзі!

21 травня 2020 року українці в усьому світі відзначатимуть Всесвітній день вишиванки, який завжди був яскравим, життєдайним та улюбленим святом мільйонів українців.
Сподіваємося, і цього року разом із вами ми зможемо зберегти красиву традицію - одягати вишиті сорочки в знак єдності та підтримки однин одного.

Через карантинні обмеження ми не можемо відзначити це свято урочисто. Однак, ми пропонуємо творчу альтернативу. Продемонструвати красу своєї вишиванкизможе кожен охочий.

Із 15 травня 2020 року на нашій сторінці у соціальній мережі Facebook стартує фото-флешмоб «Вишиванка єднає українців!». Для участі у флешмобі потрібно до 21 травня опублікувати будь-яку світлину з елементами промоції вишиванки, де ви з колегами, друзями, усією сім’єю або ж особисто.

Кращі фото будуть розміщені на сайті Черкаської районної державної адміністрації.
Пропонуємо всім бажаючим заповнити інформаційний простір вишитою красою, щасливими посмішками та підтримати один одного в ці нелегкі часи.

Надсилайте фото на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. !

Тож, одягаймо вишиванки та засвідчуймо свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

Сектор культури, молоді та спорту.

На виконання листа Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації просимо розглянути можливість проведення 15-16 травня 2020 року онлайн-уроків на європейську тематику для учнів закладів загальної середньої освіти у зв’язку з відзначенням Дня Європи в Україні, враховуючи неможливість реалізувати заплановане з «Плану заходів з відзначення Дня Європи в Черкаській області в 2020 році» через введений карантин.

Інформацію про проведені заходи до Дня Європи розмістіть на сайтах освітніх закладів.

Повідомляємо, що відповідно до річного плану роботи КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР», на базі інституту діє академія всесвітньо відомої компанії CISCO, яка спеціалізується на мережній безпеці та ІТ.

Навчальна програма академій Cisco охоплює широке коло тем – від основ організації та обслуговування мереж до більш складних понять ІТ, таких як: мережна безпека, використання складних інструментів пошуку й усунення несправностей та Інтернету речей (ІОТ).

Зокрема в травні 2020 року на платформі стали доступні актуальні курси українською мовою:  

  1. Основи ІОТ: хакатон.
  2. Основи ІОТ: з’єднання речей.
  3. Вступ до Інтернету речей.

Повний перелік курсів знаходиться за посиланням: http://bit.ly/2D2VScX
         Матеріали курсів (створення хакатонів, лабораторні роботи, симуляція роботи мережі, тести) можуть бути використані в навчальному процесі середньої та старшої школи та/або в роботі гуртків. Для вчителів та учнів області доступ до курсів повністю безкоштовний.

Для того, щоб взяти участь в онлайн-курсі потрібно зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/21G2qTqo4NbQNtH9A . Всі подальші інструкції слухачі отримають на зареєстровану електронну адресу.

Зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться за будь-яких обставин.

Дата його проведення залежить від кінця карантину.

 

Карантин закінчується не пізніше ніж

початок червня

початок серпня

Основна сесія ЗНО

25 червня-17 липня

17 серпня-4 вересня

Результати ЗНО не пізніше

31 липня

17 вересня

Додаткова сесія ЗНО

28 липня-11 серпня

22 вересня-6 жовтня

Упродовж одинадцяти років поспіль на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут  післядипломної освіти педагогічних працівників  Черкаської обласної ради» (далі – ІНСТИТУТ) за науково-методичного сприяння ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, Інституту проблем виховання НАПН України проводився Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій як форум кращих освітян-інноваторів, у якому брали участь педагоги та вчені Польщі, Сполучених Штатів Америки, Болгарії, Грузії, Латвії, Литви, Республіки Кореї, Республіки Білорусь, Казахстану, Республіки Молдова та інших країн. Понад три тисячі вітчизняних і зарубіжних педагогів та вчених презентували на фестивалі авторські наукові ідеї, методики, технології, інноваційні методи та форми роботи. Понад 900 авторів конкурсних робіт визнано переможцями та нагороджено Дипломами.

Це дало змогу започаткувати на базі ІНСТИТУТУ всеукраїнський освітній хаб педагогічних інновацій – базовий центр накопичення та розповсюдження авторських методик, технологій, моделей освітнього процесу та управлінської діяльності, інноваційних методів та форм роботи.

Запрошуємо педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти взяти участь у  ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ОСВІТНЬОМУ ХАБІ ПЕДАГОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ, який буде проводитись у два етапи:

- І етап (дистанційний) – квітень-серпень 2020 року;

- ІІ етап (очний) – 28-29 жовтня 2020 року.

Для участі у Всеукраїнському освітньому хабі педагогічних інновацій Нової української школи необхідно до 20 квітня 2020 року надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. :

- заявку на участь (форма додається);

опис авторської (обов’язково одноосібної) педагогічної інновації (має висвітлювати: актуальність теми інновації; мету і завдання, на вирішення яких спрямована інновація; засоби,  форми і методи досягнення мети інновації; отримані результати та висновки щодо ефективності пропонованої інновації); обсяг опису авторської інновації – від 6 до 10 сторінок форматом А4, кегль – 14, інтервал – 1,5;

- електронне посилання на папку з авторськими матеріалами на  GOOGLE-диску,  які ілюструють зміст інновації (наприклад, авторські дидактичні матеріали, діагностичний інструментарій, розробки занять, схеми, таблиці, моделі, фото творчих робіт тощо);

- особисте фото ділового стилю.

Під час дистанційного етапу передбачається проведення вебінару, кейс-навчання та бенчмаркінгу в режимі off-line (загальний обсяг - 14 годин). Участь у дистанційному етапі безкоштовна.

Упродовж двох днів очного етапу (загальний обсяг - 16 годин) для учасників Всеукраїнського освітнього хабу педагогічних інновацій Нової української школи будуть проведені авторські науково-методичні студії, майстер-класи, творчі майстерні, тренінги, практикуми та інші активні та інтерактивні форми професійного розвитку педагогів (вартість участі в очному етапі – 280 гривень без урахування витрат на харчування, проживання та дорожніх витрат).

Таким чином, учасники Всеукраїнського освітнього хабу педагогічних інновацій Нової української школи мають змогу отримати Сертифікат про підвищення кваліфікації обсягом 30 годин (1 кредит ЄКТС), який згідно із пунктом 24 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р.  № 800 «Про порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (зі змінами згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 р. № 1133),  не потребує окремого визнання чи підтвердження.

Довідки надаватимуться на письмові звернення за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Форма заявки

на участь у Всеукраїнському освітньому хабі педагогічних інновацій Нової української школи

1. Прізвище, ім’я, по батькові учасника

 

2. Посада, місце роботи (повна офіційна назва закладу освіти)

 

3. Науковий ступінь (якщо є)

 

4. Вчене (або педагогічне) звання (якщо є)

 

5. Назва (тема) інновації

 

6. Електронне посилання на папку з авторськими матеріалами на  GOOGLE-диску, які ілюструють авторську інновацію

 

7. Особиста електронна адреса

 

8. Номер мобільного телефону учасника

 

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 р. № 685/2006, щороку 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці, девіз якого у 2020 році, за рекомендацією Міжнародної асоціації праці, ,,Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя”.

З огляду на це, Організаційним комітетом з підготовки та проведення у 2020 році Дня охорони праці в Україні напрацьовано Звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій з нагоди Дня охорони праці в Україні, Контрольний перелік заходів та тематичний постер.

Згадані матеріали можна завантажити в електронному вигляді за посиланням: http://files.mip.gov.ua/files/2020/laborday/

логін доступу: mip

пароль доступу: mipmip

З 25 травня до 9 червня 2020 року триватиме додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання для окремих категорій осіб. Ці зміни до п. 21 Календарного плану підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року внесено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 06.04.2020 № 480.

Право на реєстрацію в цей період мають особи, які:

- є учасниками антитерористичної операції та/або брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях і не зареєструвалися під час основного періоду реєстрації;

- живуть на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, міста Севастополь або на території Донецької чи Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень;

- за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах;

- мають проходити державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації (такі особи реєструються для участі в додатковій сесії лише з навчальних предметів, з яких їм буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання як оцінки за державну підсумкову атестацію).

З огляду на епідеміологічну ситуацію, викликану поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, Міністерство освіти і науки України розглядає можливість уточнення категорій осіб, які можуть реєструватися для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання у додатковий період реєстрації.

Графік додаткової сесії буде оприлюднено до 22 травня 2020 року.

 Український центр оцінювання якості освіти

Хоч і проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання відтерміновується, проте вже сьогодні всі зареєстровані учасники матимуть можливість розширити коло своєї обізнаності щодо процедури проведення ЗНО.

В особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти розміщено посилання, за якими для повного занурення в процес учасники можуть переглянути відео, попрацювати з тестами, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, навчитися ефективно розподіляти час. Зрештою на власні очі побачити, як проходить зовнішнє незалежне оцінювання.

Безумовно, презентоване відео аж ніяк не замінює пробне зовнішнє незалежне оцінювання, яке дозволяє психологічно налаштуватися на проходження реального тестування. Щойно епідеміологічна ситуація стабілізується всі зареєстровані учасники зможуть у звичному форматі пройти пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Нові дати проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання буде повідомлено додатково.

Стежте за актуальними новинами на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, наполегливо готуйтеся до зовнішнього незалежного оцінювання і будьте здорові!

Для кожного учасника на вебсайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти створена Інформаційна сторінка.

Радимо кожному зареєстрованому активувати Інформаційну сторінку за номером Сертифікатата та PIN-кодом, указаним у ньому.

На Інформаційній сторінці буде розміщено запрошення для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 та вказано місце проведення тестування з кожного предмета.

Відповідно до резолюції Прем'єр-міністра України від 27.03.2020 № 13137/0/1-20 та у зв'язку із заходами з протидії поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, створено ресурси для інформування громадян.

Зокрема, на веб-ресурсі https://covid19.com.ua/ ви можете отримати відповіді на основні запитання про COVID-19 – захворювання, викликане новим коронавірусом.

Також з актуальною інформацією щодо поширення COVID-19 можна ознайомитися насайті Національної служби здоров'я України за посиланням https://nszu.gov.ua/

Інформаційно-роз'яснювальні відео та аудіо-матеріали можна завантажити за посиланням:

https://fex.net/ru/s/selm1yf

https://fex.net/ru/s/poypa3m

 

 

 

Переглянути моніторинг захворюваності в Україні можна за посиланням: https://covid19.com.ua/

Посилання на сайт Національної служби здоров`я України: https://nszu.gov.ua/

Перемикач версій