Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля 28 жовтня 2017 року проводить День відкритих дверей. Детальна інформація знаходиться в розділі «Профорієнтація».

Із метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності, військових традицій Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та з нагоди 75-ліття від початку формування Української повстанської армії, Український інститут національної пам'яті розробив «Методичні рекомендації до відзначення Дня захисника України, присвяченого 75-річчю від початку формування Української повстанської армії». Просимо доповнити зміст розділу «Військово-патріотичне виховання учнівської молоді» у річних планах роботи загальноосвітніх навчальних закладів заходами означеної тематики та використати матеріал при проведенні тематичних уроків, уроків мужності, семінарів, лекцій, бесід.

Методичні рекомендації розміщено у розділі «Захист Вітчизни, основи медичних знань».

Шановні керівники навчальних закладів!

Доводимо до Вашого відома, що у зв᾽язку з виробничою необхідністю інструктивно-методична нарада директорів загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів відбудеться 18.10.2017 о 10.00 в актовій залі Черкаської районної ради, а заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи – 25.10.2017 о 10.00 на базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 18.09.2017 року №21.1/10-1984 «Про проведення Всеукраїнського флешмобу «Дзвін Миру» Національна рада жінок України та Громадська організація «Міжнародна школа рівних можливостей» 21.09.2017 о 14.00 проводять Всеукраїнський флешмоб «Дзвін Миру».

Пропонується, щоб задзвонили шкільні «Дзвоники миру», які сповіщатимуть про волю дітей, вчителів і батьків щодо встановлення миру в Україні. Це буде перегук зі «Дзвоном Миру», який у цей день і час пролунає біля штаб-квартири ООН У Нью-Йорку.

До уваги керівників загальноосвітніх навчальних закладів, учителів-філологів, історії, образотворчого мистецтва та керівників гуртків!

На виконання Указу Президента України від 26 листопада 2016 року № 523/2016 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу» просимо долучитися до Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко.

Мета Конкурсу – активізація наукової, творчої діяльності школярів і молоді у прагненнях розвивати свої знання в царині голодоморних та геноцидних студій, збереження пам’яті про голод-геноцид 1932-1933рр. та формування на цій основі поваги до людських прав і гуманістичних цінностей.

Спеціальна тема Конкурсу в 2017 році – «Голодомор 1932-1933рр. – геноцид Українського народу в приватних історіях і просторі культури».

Відеопрезентацію (вступ) до Спеціальної теми Конкурсу в 2017 році можна переглянути:

 • · на сайті Міністерства освіти і науки України: http://mon.gov.ua/;
 • · на сторінці fb: Holodomor Research and Education Centre.

Конкурс проводиться за номінаціями:

 • · кращі творчі і дослідницькі роботи учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів;
 • кращі методичні розробки уроку (лекції) та творчі роботи вчителів навчальних закладів.

Творчі роботи учнів 5-9 класів:

 • літературні твори (есе, поезія);
 • малюнки, плакати, графіка, виконані на папері формату А4 або А3 будь-якими техніками;
 • відео (відеоанотації книжок, відеорепортажі, відеокоментарі до інтерв᾽ю чи родинних спогадів, авторська анімація).

Учні 10-11 класів, крім творчих, також можуть подавати на Конкурс дослідницькі роботи.

Методичні розробки уроку (лекції) мають бути підготовлені на базі новітніх інноваційних методик, за допомогою новітніх технічних засобів, із урахуванням міжпредметних зв’язків.

Дослідницькі та творчі роботи приймаються на Конкурс до 15 листопада 2017 року.

Підведення підсумків, оголошення результатів і нагородження переможців – останній тиждень листопада 2017 року.

Умови проведення Конкурсу розміщено у розділі «Тематичні конкурси».

Шановні колеги! Запрошуємо до участі у VІІІ Міжнародній природознавчій грі «Геліантус - 2017», яка буде проведена відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 13.03.2017 року № 1/9-145 «Про проведення VІI гри «Геліантус – 2016» та організацію VІІI гри «Геліантус – 2017». Гра відбудеться 15.11.2017. Реєстрація учасників гри – з 01.09.2017 до 15.10.2017 на сайті http://helianthus.com.ua/main/. Для реєстрації користуйтеся програмою «Вхід на персональну сторінку».

Із текстом листа можна ознайомитися на сайті гри «Геліантус» http://helianthus.com.ua/documents/ у розділі «Правила та документи».

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 05.12.2016 №1/9-636 «Про проведення I гри «Sunflower» - 2016» та про організацію ІІ гри «Sunflower» - 2017» 30.11.2017 відбудеться IІ Міжнародна гра «Sunflower»-2017», до участі в якій запрошуються учні 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Просимо довести до відома учнів та сприяти їх участі в зазначеній грі з метою активізації читацьких інтересів, формування загальнолюдських і національних духовних цінностей, виховання естетичного смаку, високої читацької і загальної культури, а також для оволодіння методиками роботи з тестовими завданнями.

Детальну інформацію розміщено на сайті: http://gra-sunflower.com.ua/.

За інформацією Міністерства освіти і науки України, анімаційним розважально-пізнавальним телеканалом для сімей із дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС розроблено мультфільми для учнів 1-4 класів, які можуть бути використані при проведенні Першого уроку або під час навчання в загальноосвітніх навчальних закладах.

«Світ чекає на відкриття» - навчальний, мотивуючий і розважальний проект для дітей, учителів та батьків (https://youtu.be/hSZAmgb9rrw (матеріал для вчителя), https://youtu.be/tiYpg12oJi0 «Батарейка», https://youtu.be/yCNJY-0iXgg «Вертоліт», https://youtu.be/p0PppHFKSFo «Телескоп», а також проект «Це наше і це твоє» - яскраві та зрозумілі розповіді про геніальні винаходи, природні багатства, блискучі ідеї, що прославляють нашу країну на весь світ (http://plus-plus.tv/dyvys/programy/multserial/ce-nashe-i-ce-tvoye-ochima-ditey-651302.html).

Додатково надано посилання на матеріали дитячого телеканалу ПЛЮСПЛЮС «Це наше і це твоє».

Відео будуть доступні для скачування до кінця вересня 2017 року, а далі їх можна буде переглядати через сайт ПЛЮСПЛЮС або на «ютубі» https://drive.google.com/open?id=0BwV5VQ3EIxieTlE5aEtGcHJUeXc http://plus-plus.tv/dyvys/programy/programs/ce-nashe-i-ce-tvoye-356861.html.

Щорічно 21 вересня за ініціативи Організації Об’єднаних Націй відзначається Всесвітній День миру, який у цьому році пройде під гаслом: «Разом заради миру: повага, безпека та гідність для всіх».

Просимо підтримати Всеукраїнську освітню кампанію «Голуб миру» та передбачити у річних планах виховної роботи проведення таких заходів, як уроки миру, дискусії, участь у флешмобах.

Інформацію про означений захід розміщено у розділі «Заступники з ВР та педагоги-організатори».

Громадська організація «Українські креативні реформатори» впроваджує програму «Діти створюють країну», до якої залучає учасників із України та дітей українського походження, юних українців з-за кордону.

Метою програми є підтримка та активізація дітей-лідерів, дітей, які своїми думками, мріями, намірами та діями створюють реальність своєї країни, а також об’єднати юних українців у світі.

Громадська організація «Українські креативні реформатори» запрошує усіх бажаючих взяти участь у програмі (детальніше про програму можна дізнатися за посиланням: https://ukrngo.org.ua/contacts/).

Також інформацію можна отримати за телефонами: 095-272-95-79, 063-436-65-65 чи електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Інформацію про переведення учнів Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відповідно до Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 №762, розміщено у розділі «Офіційна інформація».

У рамках святкування 25-річчя встановлених дипломатичних відносин між Україною та Республікою Індонезія організовано вікторину (конкурс рефератів) з історії, культури, географії та економіки Індонезії.

Організатори – Посольство Республіки Індонезія в Україні, Комунальне підприємство «Кременчук Інвест» та Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку.

Захід триватиме до 10 липня 2017 року.

Просимо поінформувати учнівську молодь віком від 10 років та взяти участь в означеному конкурсі.

Умови участі та питання вікторини розміщено у розділі «Географія, економіка».

Із 20 по 30 липня 2017 року Центр національно-патріотичного виховання Черкаської обласної ради організовує роботу  обласного вишкільного табору «Гайдамацьке коло – 2017».

Детальну інформацію розміщено у розділі «Заступники директорів з виховної роботи та педагоги-організатори».

24.05.2017 (нарада керівників навчальних закладів) привезти ксерокопії особових карток за формою № П-2 призовників та військовозобов’язаних (віком до 60 років), ксерокопії їх приписних до призовної дільниці та ксерокопії військових квитків (всі сторінки).

1. Результати річного оцінювання рівня знань та державної підсумкової атестації в 4 класі із української мови, літературного читання та математики.

2. Результати оцінювання рівня знань із:

- української мови (5-11 класи) – ІІ семестр, річна;

- української літератури (5-11 класи) – ІІ семестр, річна;

- зарубіжної літератури (5-11 класи) – ІІ семестр, річна;

- біології (6-11 класи) – ІІ семестр, річна;

- хімії (7-11 класи) – ІІ семестр, річна;

- англійської мови (3-11 класи) – ІІ семестр, річна;

- німецької мови (5-8 класи) – ІІ семестр, річна;

- математики, алгебри, геометрії (5-11 класи) – річна контрольна робота;

- правознавства (9-10 класи, 11 клас – правовий профіль) – ІІ семестр, річна;

- історії України (9-11 класи) – ІІ семестр, річна;

- географії (9-10 класи, 11 клас – географічний профіль) – ІІ семестр, річна.

До 20 травня 2017 року з метою відзначення Дня Європи пропонуємо навчальним закладам передбачити проведення відкритих уроків, конкурсів, вікторин, конференцій, круглих столів, присвячених європейській інтеграції.

Інформаційні матеріали та методичні рекомендації розміщено у розділі «Географія, економіка» та на сайті КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» (http://oipopp.ed-sp.net) у рубриці «Центр економічної освіти та євроінтеграції».

У рамках святкування Дня Європи буде проведено обласний конкурс на кращу сучасну розробку заходів до Дня Європи. Засідання конкурсної комісії відбудеться 24-25 травня 2017 року. Кращі розробки заходів будуть розміщені на сайті обласного Центру економічної освіти та євроінтеграції.

Переможці конкурсу будуть нагороджені дипломами Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації.

Матеріали та заявку на конкурс надсилати до 20.05.2017 на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з поміткою «Конкурс заходів до Дня Європи».

Інформацію про проведення Дня Європи у навчальних закладах (статті з фото) просимо надсилати на ту ж адресу з поміткою «День Європи в_________ЗОШ».

Стартує районний фізико-астрономічний веб-квест.

З 12 квітня 2017 року запрошуємо вчителів та учнів 7-8 класів до участі у фізико-астрономічному квесті за темою: «Космічна подорож за новими друзями».

Адреса кабінету веб-квесту: http://kvestphysis.blogspot.com/

Повідомляємо, що 25 квітня 2017 року з 15.00 до 17.00 лабораторія-центр інформаційних технологій спільно з «Code Club UA» проводять вебінар для методистів та вчителів інформатики з теми «Елементи гри у вивченні алгоритмізації та програмування».

Code Club UA – це всеукраїнська мережа безкоштовних факультативних волонтерських клубів кодування для дітей різного віку.

Матеріали спільноти розміщено на сайті: http://codeclubua.org/

Для участі у вебінарі необхідно з 14.30 до 15.00 зайти за вказаним посиланням (http://cit.ckipo.edu.ua/index.php/vebinary), «В якості гостя» вказавши в полі «Ім’я» – «Прізвище_Ім’я_назва району(міста)».

Просимо забезпечити участь учителів інформатики Ваших навчальних закладів.

У березні-квітні 2017 року в кінопалаці «Салют» м.Черкаси проходить щорічний Фестиваль Надихаючого кіно «Кіноатмосфера». Метою заходу є національно-патріотичне, моральне виховання дітей та учнівської молоді області, в рамках якого проводяться тематичні освітні акційні-кінопокази для школярів.

Додаткова інформація розміщена у розділі «Заступники директорів з виховної роботи та педагоги-організатори».

У рамках науково-педагогічного проекту «Академія інноваційного розвитку освіти» (п.63 Програми спільної діяльності Міністерства освіти і науки України та НАПН України на 2014-2016 роки) проводяться навчальні тренінги з метою підготовки керівних, науково-педагогічних та педагогічних працівників до інноваційної діяльності.

Запрошуємо взяти участь у роботі навчальних тренінгів для освітян України: «Проектна діяльність на уроках математики» та «Професійне зростання педагога від початківця до майстра», які відбудуться в суботу 01 квітня 2017 року.

Що дають учасникам тренінги:

 • Мотивацію в навчанні математики, практичну та прикладну спрямованість курсу математики, як вчитель може її посилити?
 • Аксіологічний потенціал шкільного курсу математики, як вчитель може використати цей потенціал?
 • Прикладні задачі та методика їх розв’язування.
 • Практичні завдання на уроках математики.
 • Задачі, що сприяють формуванню ціннісних орієнтацій та методика їх розв’язування.
 • Створення задачі певної тематики до конкретних тем шкільного курсу математики.
 • Ви дізнаєтесь, як писати проектні заявки аби ви отримували фінансування на свої проекти.
 • Ви дізнаєтесь про типові помилки, які роблять апліканти.
 • Ви отримаєте перелік донорів, які фінансують освітні проекти, а також перелік можливостей для фінансування власних освітніх проектів.

На тренінги запрошуються керівники навчальних закладів, вчителі ЗНЗ та інші науково-педагогічні та педагогічні працівники.

Заходи відбудуться 01 квітня 2017 року з 10.00 до 17.00 за адресою: Інститут педагогіки НАПН України, вул.Січових Стрільців, 52-Д, каб. № 418 (4 поверх, зал засідань) м.Київ. Подати заявку на участь у зазначених тренінгах можна за посиланнями: https://goo.gl/forms/cDQ9LLFqp7raafP33, https://goo.gl/forms/dggs3tVR2VP7kDMC2.

Із графіком проведення тренінгів та майстер-класів у 2017 році можна ознайомитись на сайті Академії: http://www.airo.com.ua/grafik-provedennya-treningivta-mayster-klasiv-osvitniy-weekend/.

Перемикач версій